Czwarta lokata w turnieju Winter Cup II

W sobotę na zaproszenie LUKS Skrzyszów drużyna Westovii R2006 uczestniczyła w turnieju WINTER CUP II. W zawodach udział brało 8 zespołów, a pierwszym rywalem była drużyna z Wierzchosławic. Od pierwszych minut gry narzucamy wysoki pressing i w drugiej minucie gry obejmujemy prowadzenie 1:0. Strzelcem gola był Jakub Marchwica. Tak dobry początek oraz konsekwencja gry przynosi nam kolejne bramki – 2:0 Kacper Okoński, 3:0 Kacper Jurek, 4:0 Wojciech Wiejacki asysta Adrian Witek). Kolejny pojedynek czas rozpocząć i zmotywowani dobrą postawą w pierwszym meczu gramy z gospodarzami LUKS Żółty i tak jak w pierwszym meczu atakujemy. Okazję do zdobycia gola miał Piotr „PEPE” Półkoszek, lecz niestety piłka przeszła tuż nad poprzeczką. Nie poddajemy się i po 7 minutach gry zdobywamy gola, a autorem bramki jest Kacper Okoński. Jeszcze okazję do zdobycia gola miał też Kacper Jurek, ale zabrakło naprawdę niewiele. Do końca spotkania pozostawało 2 min i niestety po błędzie obrony tracimy bramkę, która daje gospodarzom remis. Czas na 40 min. przerwę i czas na pizzę. Regeneracja sił i kolejny pojedynek, tym razem czas na zespół AP Jasło i to był najlepszy pojedynek tego turnieju (tak po meczu powiedział trener AP Jasło) naprawdę od początku jedna i druga drużyna stwarzała okazje do zdobycia gola, ale żadnej drużynie się nie udało zdobyć gola. Interwencje bramkarskie „palce lizać”, a najważniejsza to ta Krzysztofa Osysko na 4 sekundy do końca meczu i obrona potężnego strzału. Jak się okazało później, tylko z mami AP JASŁO straciła punkty i wygrała całe zawody. Kolejnym przeciwnikiem był zespół Sokoliki Stary Sącz i było widać zmęczenie po meczu z liderem, ale kilka akcji do zdobycia prowadzenia było. Zabrakło szczęścia i remisujemy 0:0. W kolejnym pojedynku tym razem z Metalem Tarnów też remisujemy 0:0 i też zabrakło szczęścia, a okazje do zdobycia bramek mieli Kacper Jurek, Alan Ryś i Piotr Półkoszek. Aby myśleć o podium musimy wygrać dwa ostatnie mecze, nasi przeciwnicy to LUKS Skrzyszów szary i Tarnovia. W pierwszym pojedynku z LUKS-em wygrywamy 1:0 (Kacper Okoński) i plan wykonany w 50%. Czas na ostatni pojedynek z KS Tarnovia, ale zabrakło niewiele, bo po bardzo dobrym spotkaniu w ostatnich minutach tracimy gola i zajmujemy nielubiane przez sportowców 4 miejsce. Najlepszym zawodnikiem w drużynie został Kacper Okoński zdobywca trzech bramek.

Westovia: Krzysztof Osysko, Piotr Półkoszek, Jakub Marchwica, Alan Ryś, Kacper Jurek, Kacper Okoński, Nikodem Świątek, Kuba Blicharz, Wojciech Wiejacki, Adrian Witek, Mariusz Pawłowski.

„Chciałem całej drużynie podziękować za walkę, emocje i piękne bramki, a w szczególności za mecz z AP Jasło” – powiedział trener Paweł Półkoszek.