Halowa Liga Żaków w Dąbrowie i Skrzyszowie

II Runda Ligi Żaków TOZPN została rozegrana w Hali Sportowej im. Agaty Mróz Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Okres ferii zimowych sprzyja pewnemu rozluźnieniu na treningach, oraz jak się okazało również na postawę w oficjalnych zawodach. Szkoleniowy charakter tych rozgrywek, to doskonała okazja na wprowadzenie nowych zawodników do składu. Trener Jakub Marek skorzystał z takiej możliwości, zapraszając na turniej Szymona Ozga, Xaviera Michoń oraz Łukasza Gomułka. To forma pochwały i motywacja do dalszego sumiennego treningu. Pod względem sportowym turniej nie udał się zawodnikom Westovii zbyt dobrze. Doświadczona część drużyny miała ewidentnie gorszy dzień, na słabym poziomie stała współpraca pomiędzy zawodnikami, a w sytuacjach strzeleckich zawodzili nawet Ci, którzy zwykle prawie zawsze trafiają… Pomimo dosyć wyrównanej gry, w pierwszym meczu Westovia uległa drużynie Iskry Tarnów 1:0, drugi mecz też rozpoczął się słabo, bo bramkę uzyskała drużyna Metalu – później drużyna Westovii osiągnęła przewagę optyczną udokumentowaną dwoma bramkami popularnego Fify. Kolejny mecze to przegrana z drużyną AP Brzesko 3:0 oraz bezbramkowy remis z MOSiR Tuchów. Sytuacje bramkowe mieli Konrad i Fifa – w bramce Westovii dzielnie radził sobie Macios. Podsumowując warto zaznaczyć, że z debiutantów najlepiej poradził sobie Xavier, który opanował emocje i prezentował swoją normalną dyspozycję. Dobrze aby rodzice zdawali sobie sprawę z faktu, że takie zawody są dla dzieci ogromnym przeżyciem; pozwólmy dzieciom bawić się futbolem, odsuwając wynik na dalszy plan, tonując emocje dziecka, postarajmy się aby pomimo niepowodzeń uśmiech gościł na ich twarzy!

Westovia: Wojciech Dębowski, Maciej Marek, Konrad Bielak, Filip Marszalik, Łukasz Gomułka, Szymon Ozga, Xavier Michoń.

III Runda Ligi Żaków odbyła się w Skrzyszowie. Poranna pora zwykle nie służy zawodnikom rocznika 2008, którzy często przegrywają swoje pierwsze mecze – tym razem było inaczej. Spotkanie z gospodarzami – drużyną LUKS Skrzyszów to zwycięstwo 3:0. Wynik otworzył Wojtek Dębowski po składnej akcji z Leonem Kukusiem. Druga bramka to precyzyjny wolej Maciosa a na koniec dobrą dyspozycję potwierdził Leon zdobywając bramkę. Dbając o rozwój piłkarski zawodników i korzystając z szkoleniowego charakteru turnieju, w drugim meczu Westovia zastosowała dosyć eksperymentalne ustawienie. Zawodnicy grający zwykle w ataku, zostali przeniesieni do formacji obronnej. Wpłynęło to oczywiście na wartość boiskową drużyny, a przy okazji pozwoliło na śmielsze poczynania przeciwnika – drużyny Radłovii. Przegraliśmy 2:0. Poczynione obserwacje, są dobrym materiałem do wyciągnięcia wniosków, przy planowaniu kolejnych treningów. Trzeci mecz – z drużyną LKS Szynwałd to popis Filipa Dychtonia. Jego dorobek to dwie bramki, pozostałe to dzieło Maćka Janickiego, który asystował przy jednej z bramek Filipa oraz gol Leona. W ostatnim pojedynku na tym turnieju Westovia potwierdziła dobrą dyspozycję wygrywając 4:0 z drużyną UKS Pleśna. Gol i asysta Filipa przy bramce Jasia Owsianko, bramka Maćka Janickiego i Fify. Bramki strzegł w dwóch ostatnich meczach Maciek Marek, a drużynę wspierał krótkimi zmianami as rocznika 2011 Westovii – Kacper Dychtoń. Drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze, traktując turniej jako przygotowanie do kolejnych prestiżowych turniejów.

Westovia: Wojciech Dębowski, Maciej Marek, Filip Marszalik, Filip Dychtoń, Kacper Dychtoń, Maciej Janicki, Leon Kukuś, Jan Owsianko.

 

Przyjaciele Klubu

Zapraszamy do sklepuKalendarz

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Statystyki

stat4u