Hiszpania zagrała w finale, Norwegia im kibicowała

W niedzielę zakończyły się zmagania Deichmann Cup 2017, a rocznik 2008 reprezentowały dwie reprezentacje: Hiszpania i Norwegia. Ci drudzy mimo ambitnej postawy musieli uznać wyższość Szwajcarii przegrywając w 1/16 finału 0-2. Już bez stresu mogli na zakończenie zagrać mecz towarzyski, kibicować swoim kolegom, by ostatecznie odebrać pamiątkowe medale i dyplomy. Hiszpania miała chrapkę na coś więcej i już w pierwszym meczu zaaplikowała Brazylii tuzin goli. Maciej Marek, Maciej Janicki, Marcin Ramian, Konrad Bielak, oraz zdobywca swoich pierwszych trafień Jan Owsianko cieszyli się ze zdobyczy. To zwycięstwo dało przepustkę do ćwierćfinału. Tam znowu pokazaliśmy super klasę i bramki padały po zespołowych akcjach. Maciej Janicki popisywał się super interwencjami bramkarskimi, a nie do zatrzymania był Filip Dychtoń, którego przeciwnicy nie byli w stanie dogonić. Holandia strzeliła wprawdzie gola, ale straciła ich aż osiem, a do długiej listy strzelców dołączył Leon Kukuś. W pierwszej połowie meczu półfinałowego było bardzo wyrównane spotkanie, w której dwa razy Maciej Janicki broni w sytuacjach sam na sam i do przerwy jest 1:1. W drugiej połowie to koncert gry w wykonaniu drużyny Hiszpanii. Na początku wysoki pressing i szybko strzelone dwa gole przez Marcina Ramiana, który walczył na całym boisku, co uspokoiło grę i Hiszpania zaczęła spokojnie rozgrywać piłkę. Bardzo piękny gol Kondiego, który wykonywał rzut wolny połowy boiska, a po jego strzale piłka odbiła się od porzeczki i wpadła do siatki. Kolejną bramkę z rzutu wolnego strzelił w samo okienko Leon Kukuś. Filip „Fifa” Marszalik też popisał się sprytnym strzałem i ustalił wynik na 6:1. W obronie super spisywali się Hubert Wałach niczym finalista Ligi Mistrzów Giorgio Chiellini i Wojtek Dębowski jak inny finalista Sergio Ramos. Hiszpania walczyła jak mogła w finale o przepustkę do finałów ogólnopolskich, ale pechowo stracone dwie bramki podcięły trochę skrzydła. Dodatkowo brak sił, które straciła drużyna we wcześniejszych spotkaniach, nie pozwoliła na uzyskanie korzystnego rezultatu i ostatecznie Korea Płd. wygrywa finał. Trener Bartłomiej Kryczek jest bardzo dumny z drużyny i dziękuję wszystkim za super emocje i fajną grę. Dla rodziców podziękowania za wsparcie i doping. Głowa do góry, wszystko jeszcze przed nami. Podziękowania dla trenera Jakuba Marka, który prowadził drużynę Norwegii i wspierał drużynę Hiszpanii.

Westovia: Maciej Janicki, Leon Kukuś, Hubert Wałach, Wojciech Dębowski, Filip Marszalik, Jan Owsianko, Konrad Bielak, Maciej Marek, Filip Dychtoń, Marcin Ramian, Samuel Baca, Łukasz Gomułka, Gordian Gromniak, Filip Jarmuła, Marcel Knapik, Xavier Michoń, Michał Leśniak, Tymoteusz Wielgus.