Liga Żaków i Orlików na start

UKS Westovia wkrótce rozpocznie swój drugi sezon w Lidze Żaków i Lidze Orlików. Tym samym ulega zmianie kadra drużyny, a dzieli się ona następująco: Orliki: rocznik 2003 i 2004, Żaki 2005 i 2006, a Skrzaty 2007 i młodsi. Mecze żaków rozgrywane będą w poniedziałki, a orlików w czwartki według terminarza:
ŻAKI –  16 , 23 wrzesień i 7 październik 2013
ORLIKI  –  19 , 26 wrzesień  i 10 październik 2013

Dwa pierwsze terminy dotyczą rozgrywek w grupach (5 drużyn) – boisko orlik. W ostatnim terminie rozegrane zostaną mini caumpy z udziałem po 8-12 drużyn, w wyznaczonych ośrodkach, posiadających możliwość przygotowania kilku boisk. Szczegółowy podział na grupy , i wyznaczeni organizatorzy podany będzie do 6 września.

ŻAKI – 2005 i młodsi ,

ORLIKI –  2003 i 2004 , legitymujący się aktualnym dokumentem jednoznacznie potwierdzającym tożsamość.

Zespoły występują w składach 7 osobowych

( 6 zawodników w polu + bramkarz) .

Czas gry;

ŻAKI –  (grupa 4 drużyn) 2x 10 min . ( grupa 5 drużyn)  2x 8 min

ORLIKI – (grupa 4 drużyn)  2x 12 min.  ( grupa 5 drużyn )  2x 10 min.

2.Mecze rozgrywamy piłką nr 4 ,przepis o spalonym nie obowiązuje. Turnieje sędziują; trenerzy, asystenci bądź sędziowie klubowi.

3.Piłka zagrana do swego bramkarza nie może być złapana w ręce tylko wybita nogą lub      głową/w przeciwnym wypadku kara-rzut wolny pośredni z lini pola bramkowego/.

4.Rzut wolny; bramkę można zdobyć tylko z połowy przeciwnika, odległość muru 5 m..

5.Auty; zawodnicy samodzielnie wprowadzają piłkę nogą,(brak możliwości zdobycia bezpośrednio gola) , odległość przeciwnika 3m.

6.Rzuty rożne wykonuje się z narożnika boiska, odległość przeciwnika 3 m.

7.Wznowienie gry, rzut od bramki ;

Bramkarz wprowadza piłkę nogą tylko do połowy boiska.

8.Mecze rozgrywamy na boiskach typu „ORLIK”  lub ¼ boiska piłkarskiego, bramki 5m na 2m.

9. Rzuty karne wykonuje się z odległości 7m od bramki-ŻAKI.

i   9m. – ORLIKI .

10.Za przewinienia w grze stosuje się kary wychowawcze w zależności od rodzaju wykroczenia : 2 – 3  minut, lub wykluczenie do końca meczu.

11.W przypadku przebywania na boisku większej ilości zawodników następuje wykluczenie zawodnika podstawowego składu na 2 minuty.

12.Umyślne zagranie piłki ręką lub złośliwe faulowanie przeciwnika powoduje ukaranie zawodnika wykluczeniem z gry na 2 minuty. Ponowne, podobne przewinienia przez tego samego zawodnika powoduje wykluczenie go z zawodów a drużyna gra w osłabieniu przez 2 minuty do końca trwania meczu.

13.Jeżeli drużyna gra w osłabieniu, to w razie utraty bramki ukarany zawodnik może powrócić do gry – nie dotyczy wykluczenia z Turnieju.

14.Zawodnicy winni posiadać te same numery na koszulkach w każdym meczu. Zawodnicy występują w obuwiu o spodach miękkich. Wskazane jest posiadanie ochraniaczy przez zawodników.

15. W sprawach nieuwzględnionych w niniejszym Regulaminie a wynikłych w trakcie trwania rozgrywek decydować będzie Organizator  Turnieju.

Każdy zgłoszony Klub do rozgrywek zobowiązany jest do posiadania polisy ubezpieczeniowej NNW dla swoich zawodników jak również do organizacji prowadzonych zawodów.

WSZYSCY  ZAWODNICY  WINNI  POSIADAĆ  ZGODĘ  LEKARZA  NA UDZIAŁ  W  ZAWODACH  SPORTOWYCH  LUB  ODPOWIEDNIE  OŚWIADCZENIE  RODZICÓW  ZEZWALAJĄCE  NA UDZIAŁ W REKREACJI  RUCHOWEJ.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ  Z TEGO TYTUŁU  SPOCZYWA  WYŁĄCZNIE  NA TRENERACH POSZCZEGÓLNYCH  DRUŻYN