Orlikowe granie po raz trzeci

Tegoroczna Liga Małych Orłów rozpoczęła się dość szybko i minął właśnie trzeci czwartek przeznaczony na rozgrywki kategorii orlik. Tu Westovia wystawiła dwa zespoły, gdzie starsi zawodnicy z rocznika 2008 udali się na turniej do Pogórskiej Woli, a młodsi do Skrzyszowa. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że tych młodszych sparaliżowała chyba ta jednoroczna różnica wieku, a szczególnie w pierwszym spotkaniu. Tam Metal niepodzielnie rządził i w pełni zasłużenie odniósł zwycięstwo bez straty gola. Dopiero w drugim meczu zawodnicy zaczęli powoli przekonywać się, że z każdym można podjąć rywalizację. Gracze z Szynwałdu znów szybko zdobyli dwa gole, ale waleczny Nikodem Malinowski rozpoczął pierwszy atak, po którym Piotr Czura zdobył gola. Ten sam zawodnik trafił jeszcze dwa razy, czym skompletował hattricka i wyprowadził zespół na prowadzenie. Niestety nie udało się do końca utrzymać dobrego rezultatu i w ostatnich sekundach mecz to rywal odwrócił losy spotkania. Z gospodarzami na koniec zmagań było również widać pozytywy, ale dwa proste błędy w defensywie i brak skuteczności okazał się szczęśliwy dla drużyny ze Skrzyszowa.

Zdecydowanie lepiej poradzili sobie ci starsi zawodnicy, a tu różnicy wiekowej już nie było. Tylko w jednym meczu nie udało się zdobyć ani gola, ani punktów, ulegając 0-2 graczom z Nowej Jastrząbki/Żukowic. Nie oznacza to, że nie było okazji strzeleckich, bo takie się pojawiały, a najlepszą miał Gordian Gromniak, lecz piłka po jego strzale ostemplowała słupek. W dwóch pozostałych było o wiele więcej radości, a z bardzo dobrze znaną drużyną Błękitnych była spora przewaga udokumentowana dwoma trafieniami. Najpierw Hubert Wałach, a następnie debiutujący w tej grupie Emanuel Tyka. Ten sam zawodnik zdobył także gola w ostatnim meczu, kiedy to pokonał bramkarza Pogorii Pogórska Wola. Dwa oczka w tym meczu dołożył Michał Szczepański i spotkanie zakończyło się wygraną 3-1.

Westovia 2009: Alan Kaczmarczyk, Marcel Sikorski, Maksymilian Marszalik, Filip Gębala, Nikodem Malinowski, Szymon Szczurek, Dawid Broński, Piotr Czura, Miłosz Kulig, oraz trener Artur Koza.

Westovia 2008: Damian Tymoszuk, Emil Onik, Hubert Wałach, Nicolas Owca, Dawid Kaczmarczyk, Filip Tyrka, Adrian Solarz, Michał Szczepański, Gordian Gromniak, Emanuel Tyka, oraz trener Bartłomiej Kryczek.

2009
2008

Przyjaciele Klubu

Zapraszamy do sklepuKalendarz

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Statystyki

stat4u