Pierwsze mecze młodzików

Dwie drużyny młodzików wystąpiły na otwarcie sezonu 2021/2022, z czego są to głównie zawodnicy z rocznika 2009 i 2010. Pierwsza z nich to grupa łączona występująca w III lidze młodzików, a trenerem jest Maciej Smagacz. Druga zaś to w pełni rocznik 2010, a trenerem jest Piotr Srebro, gdzie zespół ten występuje na poziomie IV ligi. Obie rozpoczęły swoje zmagania w miniony weekend.

Spotkanie w III lidze rozpoczęło się bardzo dobrze, bo już w 5 minucie po indywidualnej akcji bramkę zdobył Kuba Nędza. Po bardzo dobrej akcji wyprowadzonej od tyłu przez Kubę Malca, w sytuacji 1 na 1 nie wykorzystał sytuacji Mikołaj Witek. Dalsza część gry toczyła się głównie na połowie przeciwnika, jednak nie przekładało się to na zdobycie bramki, aż do 20 minuty gdy drużyna Tarnovii przechwyciła piłkę i po kontrze zdobyła bramkę na 1:1. Druga połowa mogła rozpocząć się podobnie jak pierwsza, jednak w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem po zagraniu Nędzy spudłował Mikołaj Witek. Przewaga z minuty na minutę rosła, co przyniosło efekt w postaci bramki zdobytej przez Nikodema Malinowskiego, który strzałem zza pola karnego zaskoczył bramkarza. Chwilę potem, po składnej akcji z prawej strony piłka powędrowała na lewa stronę do Kuby Robaka, który ograł przeciwnika i zdobył swoją 1 bramkę w Młodzikach – było 3:1. Po tej bramce wkradło się trochę rozluźnienia oraz zmian zawodników, co doprowadziło do straty 2 bramek, po własnych błędach i ostatecznym zremisowaniu meczu 3:3.

Młodziki 2009: Tarnovia Tarnów – Westovia Tarnów 3-3
Bramki: Jakub Nędza, Nikodem Malinowski, Jakub Robak

Westovia 2009: Karol Strzała, Kornel Dychus, Bartek Repała, Michał Strojek, Kuba Nędza, Kuba Robak, Mikołaj Witek, Arek Podsiadło, Nikodem Malinowski, Tymon Piwowarczyk, Krzysztof Babiarz, Piotr Kuczek, Miłosz Kulig, Filip Fołta, Paulina Rudnicka, Patryk Kukułka
_________________________________

W sobotę nasza drużyna rozpoczęła rozgrywki w IV Lidze Młodzików meczem z FA Dąbrowa Tarnowska w Szarwarku. Drużyna gospodarzy wygrała 4:3. Mecz bardzo wyrównany, dużo błędów indywidualny, po których traciliśmy bramki i musieliśmy gonić wynik. Zabrakło paru minut żeby wywieźć chociaż punkt. Mimo przerwy wakacyjnej i zaledwie dwóch treningów, nie wyglądało to źle i jest to dobry prognostyk przed kolejnym meczem. Bramki strzelali Leon Pasak, Bartłomiej Rępała, Piotr Srebro.

Młodziki 2010: Football Academy Dąbrowa Tarnowska – Westovia Tarnów 4-3
Bramki: Leon Pasak, Bartłomiej Rępała, Piotr Srebro

Westovia 2010: Paulina Rudnicka, Piotr Srebro, Tymon Piwowarczyk, Dawid Oleksy, Igor Łoś, Bartłomiej Rępała, Dawid Porębski, Krystian Płachno, Miłosz Witkowski, Leon Pasak, Mikołaj Szałach, Szymon Mazur, Janek Żmuda