Po pięć goli w obu połowach

Juniorzy starsi Westovii po raz pierwszy w historii stworzyli drużynę, by wystąpić w rozgrywkach. Tylko trzech zawodników posiada tą kategorię wiekową, a pozostali to młodsi zawodnicy, którzy jednocześnie występują w rozgrywkach juniora młodszego. II liga JS okazała się być ciekawym doświadczeniem, a dobra gra zaowocowała awansem do grupy mistrzowskiej. Tu po raz drugi przyszło się mierzyć z zespołem Iskry Tarnów, z którym nasza drużyna zremisowała i to w ostatnich minutach. Teraz Westovia grając u siebie, od pierwszych minut starała się przejąć inicjatywę i ręce same składały się braw. Szybkość rozgrywanych akcji dawały duży komfort, w wyniku czego przerwy było już 5-0. Najpierw wynik otworzył Sebastian Koza, później dwa gole zanotował Aleksander Wójcik, jednego Bartłomiej Zieliński, a także Jakub Hudy, który wykorzystał rzut karny. Druga część gry miała z kolei odmienne oblicze, bo gospodarze zapomnieli, że gra się przez cały mecz i całkowicie oddali pole przeciwnikowi. Ten coraz lepiej czuł się na boisku i raz po raz atakował, w wyniku czego padły aż cztery gole. Dopiero wtedy zapaliła się „lampka ostrzegawcza” i znów zaczęła się batalia o wygraną. Rywal już nie stworzył okazji do wyrównania, a pięknym zagraniem popisał się Dawid Kuczyński, który wyskoczył z linii obrony i zagrał prostopadłą piłkę do wybiegającego Wiktora Brody. Ten w pojedynku 1×1 zdobył ostatniego gola meczu. W drużynie Iskry, której bardzo dziękujemy za tą potyczkę, można było zobaczyć dobrze znane osoby, czyli dwóch wychowanków oraz trenera Piotra Kolbusza.

II Liga Juniorów Starszych: tabela i wyniki – grupa mistrzowska

Juniorzy Starsi: Westovia Tarnów – Iskra Tarnów 6-4
Bramka: Sebastian Koza, 2x Aleksander Wójcik, Bartłomiej Zieliński, Jakub Hudy, Wiktor Broda