Słońce dopisywało piłkarzom

Po kilku zimnym dniach w końcu przypomniało o sobie słońce, dzięki czemu rozgrywki młodych piłkarzy były rozgrywane w idealnych warunkach. Nie wszystkie pojedynki zakończyły się wygraną, ale jest to etap nauki i nie jest to najważniejsze. Szczególnie wśród najmłodszych widać było radość z gry, a po raz pierwszy w tym sezonie uczestniczyły grupy żaków. Trzy zespoły wystąpiły w niedzielę rano, by rywalizować w Lidze Małych Orłów w kategorii żak. Rocznik 2011 jako najstarsi przedstawiciele mieli połowiczny sukces sportowy, co jest najlepszym materiałem do analizy. Ci nieco młodsi także popisywali się świetnymi akcjami, a Westovię reprezentowali: Stasiu Stanisz, Kuba Robak, Bartek Górski, Adam Dziemdziora, Kacper Pilarski, Kuba Baran i Mikołaj Kleparski oraz Nikodem Miłkowski, Filip Kukla, Tadziu Kosior, Szymon Banach, Olaf Malisiewicz, Szymon Szynal, Adam Kubis, Tobiasz Halski, Alan Lasota, Kryspin Mleczko, Gabriel Cegielski, Kacper Bernady i Miłosz Drewko.

Orliki zaś pojawili się na stadionie w Niecieczy, gdzie mogli porównać swoje aktualne umiejętności z grupami Termalici i Football Academy Kraków. Po grach kontrolnych wszyscy udali się na pierwszoligowy mecz Niecieczan z Miedzią Legnica. Udział wzięli Bartek Rępała, Mateusz Soboń, Karol Kot, Piotr Srebro, Mikołaj Witek, Kamil Witek, Marek Dobrowolski, Krystian Płachno, Damian Filiński, Igor Łoś i Janek Żmuda.

W młodzikach nie udało się zdobyć żadnych punktów, choć obydwa zespoły starały się zaprezentować najlepiej jak to jest możliwe. Rocznik 2008 gościł u siebie Pogorię Pogórska Wola i trema zjadła ich na wstępie. Szybko stracone trzy gole odbiły się czkawką i po zmianie stron nie udało się odmienić losów spotkania. W dodatku rywal zdobył jeszcze jedno trafienie. Grupa z rocznika 2007 także przegrała swój mecz, a świetną passę czterech z rzędu zwycięstw przerwała drużyna Okocimskiego Brzesko. W tym meczu wyjazdowym Maciej Marek i Maciej Lubas popisali się celnymi strzałami z rzutów wolnych, ale nie wystarczyło, by doprowadzić do remisu.

Najstarsi zawodnicy Westovii, trampkarze z rocznika 2005 rozegrali rewanżowe spotkanie z Wisłą Szczucin i po pierwszej świetnej połowie wygrywali już 5-0. Druga część spotkania była bardziej wyrównana, w wyniku czego goście zdobyli dwa trafienia, ale stracili przy okazji cztery kolejne. Na listę strzelców trafiali Daniel Wójtowicz, Bartłomiej Zieliński, Łukasz Radzik, Sebastian Koza, Krystian Sołtys, Maksymilian Madej i Adrian Kochniarczyk.