Trzy zespoły zakończyły jesienne rozgrywki

Piłkarska jesień dla trzech zespołów Westovii dobiegła końca, a trzeba przyznać, że finisz był udany. Nieoczekiwana porażka trampkarzy w grupie „A” w Pogórskiej Woli zachwiała nastrojami zawodników, bo ta pierwsza, ale jakże ważna strata punktów, mogła zakończyć ich marzenia o awansie. O wszystkim decydował ostatni mecz, a rywalem wicelider, Olimpia Wojnicz. To właśnie goście liczyli na pozytywne rozstrzygnięcie i po strzelonym golu byli bliżej celu. Więcej argumentów miała jednak Westovia i coraz wyraźniej to pokazywała. W drugiej części gry dobrą partię rozgrywał Karol Bednarz i to on doprowadził do remisu. W tym momencie trener Paweł Soja i jego podopieczni cieszyli się z możliwości awansu, ale dalej dążyli do zwycięstwa. Trener popisał się dobrym zmysłem i roszady przyniosły efekt. Piękną bramkę z woleja zdobył Dawid Słota po precyzyjnym zagraniu Bartłomieja Świdra. Wynik ustalił Sebastian Koza, który popisał się stoickim spokojem przy wykonywaniu rzutu karnego. Cała drużyna zagrała jednak „z zębem” i zasłużyli nie tylko na pochwały, ale również na awans do II ligi. Zdecydowanie gorzej powiodło się ich kolegom w drugiej grupie, którzy pojechali na daleką wycieczkę do Szerzyn, a znów nastąpił kłopot kadrowy i od pierwszej minuty zagrali jednego zawodnika mniej. Cieszy fakt, że mimo tego zdobyli trzy gole, a po raz kolejny na listę strzelców wpisała się zawodniczka Iga Chrząszcz, oraz Dawid Kuczyński i Igor Niemczura. Obydwa zespoły trampkarzy mogą spokojnie przeanalizować minioną rundę i przygotowywać się do rozgrywek wiosennych.

Młodziki w komplecie cieszyli się z wygranych w swoich ligach, a dla rocznika 2007 była to ostatnia potyczka. W Gosławicach nie pozostawili złudzeń gospodarzom i zdobyli pięć goli nie tracąc żadnego. Dla podopiecznych trenera Michała Jagiełło było to czwarte zwycięstwo z rzędu, co napawa optymizmem w następnych potyczkach. Strzeleckie trio, Wojciech Maciaszek, Filip Rogalski i Igor Wielgus znów popisało się skutecznymi strzałami, ale zaskakujące może być to, że przełamał się Szymon Marut. W poprzednim meczu znalazł się kilkukrotnie w dogodnej pozycji strzeleckiej, ale wtedy nie potrafił tego wykorzystać. Tu jednak zdołał dwukrotnie umieścić piłkę w siatce. Cieszy także postawa podopiecznych trenera Bartłomieja Klepackiego, choć na początku spotkania Westovia 2006 dała się zaskoczyć zawodnikom LUKS Skrzyszów. Ci po sprytnie rozegranym rzucie rożnym wyszli na prowadzenie. Rywal nieco pewny siebie liczył na kolejne trafienia, ale ambitnie grająca tarnowska drużyna po chwili doprowadziła do remisu. Rozgrywający dobre zawody Kacper Okoński zagrał piłkę w pole karne, a tam Bartłomiej Zieliński nie dał szans golkiperowi. Wynik zmienił się jeszcze w pierwszej połowie, a tym razem w rolę asystenta wcielił się Piotr Półkoszek. Tu do piłki najszybciej wyszedł Paweł Ciemny i to dzięki niemu Westovia objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu. Obydwie strony miały swoje szanse, ale bramkarze już nie dali się pokonać. Bardzo dobra dyspozycja Krzysztofa Osysko cieszy, bo do rozegrania pozostały jeszcze dwa spotkania.

Westovia Tarnów – Olimpia Wojnicz 3:1
Bramki: Karol Bednarz, Dawid Słota, Sebastian Koza

Westovia 2004: Kacper Srebro, Oliwier Piwowarczyk, Adam Kaczka, Bartłomiej Świder, Tomek Czapnik, Jakub Soja, Patryk Mleczko, Michał Radzik, Mariusz Pawłowski, Daniel Wójtowicz, Sebastian Koza, Karol Bednarz, Adrian Kużdżał, Bartłomiej Zieliński, Dawid Słota, Szymon Jamróg oraz trener Paweł Soja.

Liwocz Szerzyny – Westovia Tarnów 11:3
Bramki: Iga Chrząszcz, Dawid Kuczyński, Igor Niemczura

Westovia 2005: Jerzy Dusza, Igor Niemczura, Mateusz Gryboś, Piotr Kupiec, Krystian Sołtys, Dawid Kuczyński, Iga Chrząszcz, Igor Janikowski, Filip Cierpich, Szymon Piechnik oraz trener Robert Kozioł.

Westovia Tarnów – LUKS Skrzyszów 2:1
Bramki: Bartłomiej Zieliński, Paweł Ciemny

Westovia 2006: Krzysztof Osysko, Piotr Półkoszek, Nikodem Świątek, Wojciech Wiejacki, Mariusz Pawłowski, Kacper Okoński, Paweł Ciemny, Filip Manijak, Łukasz Radzik, Wiktor Cegliński, Bartłomiej Zieliński oraz trener Paweł Półkoszek.

Gosłavia Gosłavice – Westovia Tarnów 0:5
Bramka: 2x Szymon Marut, Wojciech Maciaszek, Filip Rogalski, Igor Wielgus

Westovia 2007: Marcin Bargiel, Szymon Brożek, Piotr Maziarka, Aleksander Nowak, Daniel Ciężadło, Tomasz Praski, Szymon Złotnicki, Filip Mleczko, Wojciech Maciaszek, Filip Rogalski, Igor Wielgus, Kornel Kukliński, Szymon Marut oraz trener Michał Jagiełło.

2004
2006
2007

Przyjaciele Klubu

Zapraszamy do sklepuKalendarz

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Statystyki

stat4u