Turniej Halowy Żaków w Dąbrowie Tarnowskiej

Żaki Westovii rozpoczęły piłkarską przygodę przed trzema tygodniami i przed nimi pierwszy sprawdzian. Turniej Halowy Żaków odbędzie się w Dąbrowie Tarnowskiej 16 marca na Hali Sportowej im. Agaty Mróz. Ze względu na ograniczony czas nie będzie jeszcze strojów sportowych, więc każdy zawodnik powinien zabrać ze sobą białą koszulkę. Wyjazd na turniej będzie o godz. 8:30 w sobotę, a zbiórka jest przy Hali Sportowej SP 23 – os. Legionów. Oprócz wody mineralnej należy również zabrać suchy prowiant.

GRUPA A : Dąbrovia , TAP Tarnów, Radłovia , Olimpia Wojnicz
GRUPA B : Tarnovia, Unia Tarnów, OKS Brzesko , Wolania Wola Rzędzinska
GRUPA C : BTS Brzesko, Iskra Tarnów, Dunajec Zakliczyn, Błękitni Tarnów, Westovia Tarnów

REGULAMIN HALOWEJ LIGI ŻAKÓW 2013

1.W zawodach uczestniczą chłopcy i dziewczęta urodzeni w roku 2004 i młodsi, legitymujący się aktualnym dokumentem jednoznacznie potwierdzającym tożsamość. Zespoły występują w składach 6 osobowych( 5 zawodników w polu + bramkarz) .
Czas gry Grupa A i B – 14 min ( bez przerwy), grupa C – 12 minut.
2.Mecze rozgrywamy piłką nr 4 ,przepis o spalonym nie obowiązuje.
3.Piłka zagrana do swego bramkarza nie może być złapana w ręce tylko wybita nogą lub głową/w przeciwnym wypadku kara-rzut wolny pośredni z lini pola bramkowego/.
4.Odległość przeciwnika przy wykonywaniu wrzutów z autu, rzutów wolnych pośrednich bezpośrednich oraz rożnych wynosi 3 m.
5.Wrzut z autu wykonuje się przez podanie piłki nogą z za linii bocznej boiska.
6.Rzuty rożne wykonuje się z narożnika boiska.
7.Auty bramkowe zagrywane są ręką z dowolnego miejsca pola bramkowego w dowolne miejsce boiska .
8.W przypadku uderzenia piłki w sufit– rzut wolny pośredni dla przeciwnika.
9.Boisko o wymiarach do gry w piłkę ręczną, rzuty karne wykonuje się z odległości 7 m od bramki.
10.Za przewinienia w grze stosuje się kary wychowawcze w zależności od rodzaju wykroczenia : 1 – 2 minut, kara meczu lub wykroczenie z Turnieju.
11.W przypadku przebywania na boisku większej ilości zawodników następuje wykluczenie zawodnika podstawowego składu na 2 minuty.
12.Umyślne zagranie piłki ręką lub złośliwe faulowanie przeciwnika powoduje ukaranie zawodnika wykluczeniem z gry na 2 minuty. Ponowne, podobne przewinienia przez tego samego zawodnika powoduje wykluczenie go z zawodów a drużyna gra w osłabieniu przez 2 minuty do końca trwania meczu.
13.Jeżeli drużyna gra w osłabieniu, to w razie utraty bramki ukarany zawodnik może powrócić do gry – nie dotyczy wykluczenia z Turnieju.
14.Zawodnicy winni posiadać te same numery na koszulkach w każdym meczu.
15. W sprawach nieuwzględnionych w niniejszym Regulaminie a wynikłych w trakcie trwania rozgrywek decydować będzie Organizator Turnieju.

WSZYSCY ZAWODNICY WINNI POSIADAĆ ZGODĘ LEKARZA NA UDZIAŁ W ZAWODACH SPORTOWYCH LUB ODPOWIEDNIE OŚWIADCZENIE RODZICÓW ZEZWALAJĄCE NA UDZIAŁ W REKREACJI RUCHOWEJ.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ Z TEGO TYTUŁU SPOCZYWA WYŁĄCZNIE NA TRENERACH POSZCZEGÓLNYCH DRUŻYN.