Turniej Żaków 2005 w Pleśnej

Wszyscy zawodnicy Westovii z rocznika 2005 i młodsi są powołani na Turniej Żaków, który odbędzie 2 czerwca na boisku w Pleśnej. Jest to pierwszy turniej dla tego rocznika, a rywalami będą drużyny z Wojnicza, Pleśnej, Jasła i Tarnowa. Początek turnieju o godz. 10:00, a wszystkich rodziców prosimy o potwierdzenie udziału n/w zawodników:

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE TURNIEJU

Olimpia Wojnicz Unia Tarnów II UKS 6 Jasło Unia Tarnów I Westovia Tarnów UKS Pleśna PUNKTY BRAMKI MIEJSCE

02.06.2013 o godz. 10.00

1.Organizatorem Turnieju jest Urząd Gminy Pleśna, Publiczne Gimnazjum w Pleśnej, Centrum Kultury Sportu i Promocji Gminy Pleśna.
2. Celem rozgrywek jest wyłonienie zwycięskiej drużyny w piłce nożnej w kategorii chłopców urodzonych 2005 roku i młodsi . Turniej promuje wychowanie przez sport i szerzenie zdrowego trybu życia oraz aktywizację środowisk lokalnych.
3. Zespół biorący udział w turnieju na każdym szczeblu rozgrywek oraz każdy z jego członków winien zostać ubezpieczony przez jednostkę zgłaszającą drużynę do turnieju.
4. Każdy z zawodników zobowiązany jest posiadać ważną karte zdrowia lub lista potwierdzona przez lekarza.
6. Schemat rozgrywek : 7 zespołów wg schematu „każdy z każdym, czas gry 1 x 16 min.
7. W turnieju punktuje się następująco:
• za zwycięstwo drużyna otrzymuje trzy punkty
• za mecz nierozstrzygnięty (remisowy) jeden punkt
• za przegraną zero punktów
8. W turnieju kolejność w tabeli ustala się według liczby zdobytych punktów.
W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie drużyny, ostatecznie o zajętym miejscu decydują kolejno:
• Wynik bezpośredniego spotkania
• Korzystniejsza różnica bramek ze wszystkich spotkań rozegranych w turnieju
• Większa liczba strzelonych bramek
• Mniejsza liczba straconych bramek
• Rzuty karne pomiędzy zainteresowanymi zespołami
9. Czas trwania zawodów wynosi 1 x 16 minut.
• Liczba zawodników na boisku: 5+1
•W czasie spotkania obowiązują zmiany „hokejowe” we właściwej strefie zmian
• Zawodnicy muszą posiadać na koszulkach numery wg obowiązujących przepisów. W turnieju zawodnicy przez cały okres rozgrywek mają obowiązek występować z tymi samymi numerami.
10. Zawodnicy mogą rozgrywać spotkania w obuwiu przystosowanym do gry na sztucznej nawierzchni( buty halowe, lub tzw. śniegowe z małymi drobnymi koreczkami – Lankach, korkotrampkach,
11. Mecze rozgrywa się piłkami nr 4, wymiary boiska -boisko ze sztuczną nawierzchnią Orlik, wymiary bramek: 2×5 m
12. W trakcie trwania turnieju stosuje się przepisy gry Polskiego Związku Piłki Nożnej z wyjątkami:
• Nie obowiązują przepisy tyczące pozycji spalonej,
• Odległość muru od piłki przy stałych fragmentach gry wynosi 5 m,
• Rzut karny wykonuje się z odległości 9 m od środka linii bramkowej
• Wznowienie gry ze środka traktowane jest jako rzut wolny pośredni
• Auty są wyrzucane zza głowy, natomiast aut bramkowy wybijany z „piątki”
• Aut bramkowy wybijany z „piątki” musi być rozegrany na własnej połowie, tzn. piłka wprowadzana przez zawodnika drużyny, której przyznano aut bramkowy, przed opuszczeniem połowy, z której aut jest wykonywany musi dotknąć zawodnika przebywającego na tej samej połowie lub podłoża
• Za złe wprowadzenie piłki z autu bramkowego przyznaje się drużynie przeciwnej rzut wolny pośredni, wykonywany z linii środkowej boiska
• Bramkarz po złapaniu piłki z akcji może wprowadzić ją do gry wyłącznie ręką na całym boisku; w wypadku wybicia przez bramkarza piłki nogą, przyznaje się drużynie przeciwnej rzut wolny pośredni z miejsca wybicia piłki
Niezależnie od kar przewidzianych w obowiązujących przepisach gry w piłkę nożną stosuje się:
• Kary dyscyplinarne: czasowe wykluczenie zawodnika z gry na 2 minuty /żółta kartka/ lub 5 minut /czerwona kartka/ w zależności od stopnia przewinienia,
• W przypadku straty bramki przez zespół grający w osłabieniu na skutek żółtej kartki, kara dyscyplinarna ulega anulowaniu i można wprowadzić do gry ukaranego zawodnika,
• Czerwona kartka (również będąca skutkiem drugiej żółtej kartki) powoduje wykluczenie z gry w tym meczu.
• W przypadku straty bramki przez zespół grający w osłabieniu na skutek czerwonej kartki otrzymanej przez jednego z zawodników można wprowadzić do gry zawodnika innego niż ukarany czerwoną kartką.
13. Drużyna, która zajmie miejsca od I-III otrzyma pamiątkowe puchary , pozostałe drużyny otrzymają dyplomy.
14. Wszelkie zastrzeżenia i protesty rozpatrywane będą przez sędziego głównego i organizatora turnieju w trakcie jego trwania.
Będą one rozpatrywane tylko w sytuacji, gdy zostaną złożone, przed rozpoczęciem spotkania zainteresowanych zespołów, lub w trakcie trwania.
Protesty złożone po zakończeniu meczu NIE BĘDĄ ROZPATRYWANE.
15.Interpretacja niniejszego regulaminu przysługuje organizatorowi, a w sprawach przepisów gry w piłkę nożną Sędziemu Głównemu zawodów.