Wszystkie mecze wyjazdowe

Po raz pierwszy zdarzyło się, nie tylko w tym sezonie, że wszystkie zespoły Westovii rozgrywały swoje mecze na wyjeździe jako goście. Wielu powodów do radości związanych z punktami nie było, ale nie to jest najważniejsze w piłkarstwie młodzieżowym. Trampkarze podzieleni na dwa zespoły w dwóch różnych grupach mają inne cele na aktualny sezon. Więcej oczekuje się od mieszanego rocznika 2004, który w swojej kategorii wiekowej ma kilku zawodników z tego rocznika, a w większości kadrę uzupełniają młodsi o rok, dwa lub nawet trzy, przedstawiciele klubu. W swojej grupie przewodzą stawce i są na najlepszej drodze do awansu, lecz muszą jeszcze rozegrać kilka dobrych spotkań. Grając w Mikołajowicach z miejscowym Dunajcem wygrali dość pewnie, a już na początku meczu pierwszą bramkę zdobył Sebastian Koza. Po chwili było już 2-0, bo stały i skuteczny egzekutor rzutów wolnych, Tomasz Czapnik znów nie zawiódł. Chwila dekoncentracji w defensywie, strata bramki, a po chwili odzyskana przewaga. Kilka nieudanych prób Karola Bednarza, w końcu zostało zamazanych, bo ten jeden strzał był w końcu celny. Po zmianie stron sprytnym strzałem popisał się Patryk Mleczko i na tym lista strzelców została zamknięta. Wydawałoby się, że mecz w Skrzyszowie drugiej drużyny trampkarzy będzie ciekawy i wyrównany, ale tu przeszkodziła zbyt duża ilość błędów. Szczególnie w naszej ostatniej ostoi między słupkami można mówić o kompletnym braku szczęścia. To sprawiło, że nie udało się myśleć o pozytywnym rozstrzygnięciu, choć tuż po przerwie Jakub Burak zdobył gola kontaktowego na 1-2. Później pojawiły się wspomniane błędy, a to dało gospodarzom komplet punktów. Bardzo dobre spotkanie rozegrał zespół młodzików 2006 w Zakliczynie, choć nie udało się zdobyć żadnego gola. Cieszy przede wszystkim postawa zawodników, którzy non stop operowali piłką, szukali gry kombinacyjnej i stwarzali ciekawe, acz nieskuteczne sytuacje. Dunajec zagrał natomiast bardzo skutecznie grając najprostszą „piłkę”, co jednak im pozwoliło wygrać spotkanie. Z kolei o rok młodsi koledzy już w pierwszej akcji derbowego spotkania z Tarnovią przyniosła otwarcie wyniku w postaci bramki Aleksandra Nowaka. Kolejne minuty to rwana i nerwowa gra zawodników Westovii, trochę zabrakło współpracy pomiędzy formacjami, a także zaangażowania na przyzwoitym poziomie. Początek drugiej połowy to ospałość całej drużyny i dwa szybko stracone gole. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i dlatego przegrywamy mecz prezentując kiepską grę. „Sporo pracy przed nami, a przede wszystkim zaangażowania w proces treningowy, który później przekłada się na to co dzieje się na meczu” – skomentował ostatecznie trener Michał Jagiełło.

Dunajec Mikołajowice – Westovia Tarnów 1:4
Bramki: Sebastian Koza, Tomasz Czapnik, Karol Bednarz, Patryk Mleczko.

Westovia 2004: Kacper Srebro, Oliwier Piwowarczyk, Adam Kaczka, Bartłomiej Świder, Tomek Czapnik, Jakub Soja, Patryk Mleczko, Michał Radzik, Mariusz Pawłowski, Daniel Wójtowicz, Sebastian Koza, Karol Bednarz, Adrian Kużdżał oraz trener Paweł Soja.

LUKS Skrzyszów – Westovia Tarnów 6:1

Westovia 2005: Jerzy Dusza, Igor Niemczura, Mateusz Gryboś, Piotr Kupiec, Filip Cierpich, Tomasz Milówka, Jan Kawula, Jakub Burak, Krystian Sołtys, Dawid Kuczyński, Kacper Czarnowski oraz trener Robert Kozioł.

Dunajec Zakliczyn – Westovia Tarnów 2:0

Westovia 2006: Piotr Półkoszek, Nikodem Świątek, Wojciech Wiejacki, Alan Ryś, Kacper Okoński, Adrian Witek, Filip Manijak, Łukasz Radzik, Wiktor Cegliński, Bartłomiej Zieliński oraz trener Paweł Półkoszek.

Tarnovia Tarnów – Westovia Tarnów 2:1
Bramka: Aleksander Nowak

Westovia 2007: Marcin Bargiel, Szymon Brożek, Piotr Maziarka, Aleksander Nowak, Daniel Ciężadło, Tomasz Praski, Filip Mleczko, Wojciech Maciaszek, Filip Rogalski, Igor Wielgus, Patryk Tomaszowicz, Dominik Kukułka, Kornel Kukliński, Szymon Marut oraz trener Michał Jagiełło.

Galeria 2004:

Przyjaciele Klubu

Zapraszamy do sklepuKalendarz

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Statystyki

stat4u