Wygrali z niepokonanymi

Świetnym widowiskiem uraczyły nas w dniu wczorajszym zespoły Olimpii Wojnicz i Westovii, które rywalizowały w ramach 9 kolejki II Ligi Młodzików TOZPN. Gospodarze z Wojnicza od 14 miesięcy nie doznali porażki na własnym terenie, a w obecnym sezonie bez żadnej straty punktów obejmowali pierwszą pozycję. Po wzajemnym badaniu sił w początkowych minutach coraz śmielej do akcji ofensywnych zaczęła przechodzić nasza drużyna stwarzając sobie klarowne sytuacje, ale brakowało wykończenia. Po szybko i sprytnie rozegranym rzucie rożnym Łukasz Radzik zagrywa do Fabiana Jasiaka, a ten atomowym strzałem sprawia dużo problemów bramkarzowi, który wybija piłkę na poprzeczkę, a skuteczną dobitką popisuje się czujny Wiktor Cegliński. Po tej bramce idziemy za ciosem i zdobywamy bramkę do szatni po zagraniu piłki przez Piotra Półkoszka „Pepego” do niezawodnego w ostatnich meczach Łukasza i ten strzela piękną bramkę po długim rogu. Zaraz po przerwie tracimy niestety bramkę kontaktową i to rywale przejmują na jakiś czas inicjatywę i całe szczęście, że czujny w bramce Krzysiek Osysko broni doskonale, wykazując się choćby świetną interwencją w sytuacji sam na sam. Kilka minut później po jednym z nielicznych błędów w tym spotkaniu tracimy drugą bramkę i mamy powtórkę z wczorajszego dreszczowca – meczu Naszej Reprezentacji, ale podobnie jak oni wczoraj tak samo i my dzisiaj podnosimy się z kolan i po kolejnej wrzutce Fabiana, Dawid Słota zostaje faulowany w polu karnym, a pewnym wykonawcą rzutu karnego jest Fabian i ponownie wychodzimy na prowadzenie. Gospodarze rzucają się do odrobienia strat i to się im udaje po ładnej akcji i strzale po długim rogu. Nasi dzielni chłopcy jeszcze raz wznoszą się na wyżyny swoich umiejętności i po dwójkowej akcji Łukasz asystuje do Wiktora, a ten atomowym uderzeniem z lewej nogi pod poprzeczkę przepięknym strzałem daje nam upragnione zwycięstwo w tym stojącym na wysokim poziomie meczu.

Trener Paweł Kasprzyk: Na wyróżnienie zasługuje cały zespół bez wyjątków, który pokazał w tym meczu, że drzemią w naszych zawodnikach spore umiejętności i pokazali tak samo dzisiaj niesamowity charakter i wolę walki, za co serdecznie im dziękuję i jeszcze raz gratuluję! To była super praca wykonana przez Was na boisku!!!! Nawet sędzia zawodów przyznał po meczu, że był to dreszczowiec i podobało mu się to spotkanie, a trener drużyny gospodarzy przyznał po meczu, że przerwaliśmy im passę wygranych meczy od 14 miesięcy.

Olimpia Wojnicz – Westovia Tarnów 3-4 (2x Wiktor Cegliński, Fabian Jasiak, Łukasz Radzik)

Westovia: Krzysiek Osysko, Fabian Jasiak, Nikodem Świątek, Paweł Kozyra, Piotr Półkoszek, Dawid Słota, Łukasz Radzik, Kacper Jurek, Kacper Okoński, Wojtek Wiejacki, Wiktor Cegliński i Adrian Witek oraz trenerzy Paweł Kasprzyk i Paweł Półkoszek oraz kierowniczka drużyny Edyta Smotrycka i świetnie dopingujący rodzice.

Wyniki i tabela: Łączy Nas Piłka