Z dedykacją dla kolegi

Jesienna edycja Ligi Małych Orłów dobiegła końca, choć stało się to tydzień później, niż pierwotnie planowano. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, te zawody zostały przesunięte o tydzień. Tym samym Dwie drużyny żaków i skrzaty w całej okazałości po raz ostatni cieszyli się ze zdobyczy bramkowych. Trener Artur Koza skompletował dwie drużyny skrzatów, choć do piątej edycji akces zgłosiło „zaledwie” ośmiu zawodników. Czterech z nich, tj. Adam Kubis, Szymon Szynal, Olaf Malisiewicz i Franek Ogonowski utworzyło jedną drużynę, a już w swoim pierwszym pojedynku każdy z nich zdobył swoje pierwsze gole. Później powracający do rozgrywek Alan Lasota wraz z Tobiaszem Halskim i Kryspinem Mleczko musieli poradzić sobie bez jednego zawodnika. Z pomocą przyszedł jednak KS Metal, dzięki czemu do kadry dołączył Korneliusz Pater, a na końcówkę meczu dołączył też Gabriel Cegielski, czym uzupełnił kadrę. Tu także każdy z nich wpisał się na listę strzelców i do końca cieszyli się udziału w ostatnim turnieju.

Doskonale poradzili sobie także ich starsi koledzy, a trzeba jasno powiedzieć, że te dwa zespoły żaków wystąpiły w fazie finałowej. Szczególną motywację mieli gracze z rocznika 2011, ponieważ ich kolega Kuba Baran, który miał stuprocentową obecność na wszystkich zajęciach, doznał niefortunnego upadku podczas wycieczki szkolnej. Złamał rękę z komplikacjami, co wyklucza go na kilka miesięcy z uprawiania sportu. Trener Tomasz Malec wraz z zawodnikami wiedzieli więc, że grają z dedykacją dla kolegi i chcieli wszystkie swoje mecze wygrać. Łatwo nie było, ale udało się ten plan zrealizować, a rywalami byli gospodarze z Szynwałdu, Wolania Wola Rzędzińska i KS Ryglice. Tu jak zwykle rolę snajpera przybrał Bartek Górski i Nikodem Cisło, ale też pierwszoplanową postacią był Tymon Piwowarczyk i bardzo dobrze radzący sobie w roli bramkarza Kacper Pilarski. Poza tym Igor Janik, Adam Plewniak i Mikołaj Kleparski dołożyli wszelkich starań, aby drużyna jak najlepiej zaprezentowała się na tych zawodach. Na koniec trener przygotował słodki poczęstunek dla uczestników turnieju.

Najstarsi w tej stawce zawodnicy Westovii z rocznika 2010 zagrali na obiekcie Tarnovii, a pierwszym rywalem były reprezentantki tego klubu. Tu Damian Filiński i Arek Podsiadło zdobyli swoje gole, czym zapewnili swojej drużynie pewną wygraną. Również w drugim meczu bez straty gola pokonali Orlik Debno, ale tu zwycięstwo było skromniejsze, ponieważ jedynego gola zdobył będący w coraz lepszej dyspozycji Igor Łoś. Na zakończenie udany rewanż sprzed tygodnia wziął Champions Brzesko i tym razem rywale cieszyli się dwubramkowego zwycięstwa. W tym meczu trener Piotr Srebro pochwalił jednak swoich podopiecznych, ponieważ zagrali bardzo dobre spotkanie.

Westovia 2012: Cegielski Gabriel, Halski Tobiasz, Ogonowski Franciszek, Kubis Adam, Malisiewicz Olaf, Szynal Szymon, Kryspin Mleczko, Alan Lasota i gościnnie Korneliusz Pater oraz trener Artur Koza i duet Rafał Halski – Dariusz Kubis.

Westovia 2011: Kacper Pilarski, Bartek Górski, Adam Plewniak, Tymon Piwowarczyk, Mikołaj Kleparski, Nikodem Cisło i Igor Janik oraz trener Tomasz Malec.

Westovia 2010: Filiński Damian, Kot Karol, Rępała Bartłomiej, Soboń Mateusz, Dobrowolski Marek, Lis Szymon, Podsiadło Arkadiusz, Srebro Piotr, Łoś Igor oraz trener Piotr Srebro.

 

2011
2012

Przyjaciele Klubu

Zapraszamy do sklepuKalendarz

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Statystyki

stat4u