Zaległości odrobione

Na prośbę drużyn przeciwnych dwa spotkania zaplanowane na miniony weekend zostały przełożone, a Westovia wyraziła zgodę, by te zaległe spotkania rozegrać w ramach treningów. We wtorek na boisko ul. Wojska Polskiego przyjechał lider z Koszyc Wielkich, który dotąd wygrał wszystkie swoje pojedynki, w tym także inauguracyjne spotkanie z rocznikiem 2006. Pragnienie rewanżu za tą wysoką porażkę było bardzo duże i od samego początku ruszyli z atakami. To przyniosło natychmiastowy skutek i w 4 minucie po dwóch bardo dobrych podaniach Filipa Cierpicha było 2-0. Okazje wykorzystał w tym czasie Łukasz Radzik i Bartłomiej Zieliński. Kolejny gol to dzieło Piotra Półkoszka, który był faulowany w polu karnym i sam dokonał „egzekucji”. Po przerwie lider się „ocucił”, czego efektem były dwa gole, ale ich zapał ostygł, kiedy dobrą akcją popisał się Paweł Ciemny, a Mariusz Pawłowski ustalił wynik spotkania.

W środę zagrały zespoły występujące w III lidze, a gościem była Tarnovia, gdzie aż czterech wychowanków Westovii wystąpiło w tym pojedynku. Nie brakowało ładnych akcji, ale też prostych środków. Błędy w defensywie obu zespołów sprawiły, że w pierwszej połowie po dwóch golach samobójczych drużyny schodziły z wynikiem 1-1. Kiedy Wiktor Cegliński zdobył gola na 2-1 to wówczas wydawało się, że wygrana jest na wyciągnięcie ręki, ale niestety złe ustawienie w defensywie plus sprawiło, że otworzyła się szansa przed rywalami. Mecz zakończył się remisem 2-2, co nie powinno krzywdzić żadnej ze stron.

Westovia – Koszyce Wielkie 4-2 (Łukasz Radzik, Bartek Zieliński, Piotr Półkoszek, Mariusz Pawłowski)
Westovia: Krzysiek Osysko, Piotr Półkoszek, Łukasz Radzik, Mariusz Pawłowski, Piotr Maziarka, Filip Cierpich, Bartek Zieliński, Wiktor Cegliński, Paweł Ciemny, Wojtek Wiejacki, Igor Wielgus, Kacper Okoński, Filip Rogalski

Westovia – Tarnovia 2-2 (sam., Wiktor Cegliński)

Westovia: Marcin Bargiel, Szymon Brożek, Wiktor Cegliński, Piotr Maziarka, Aleksander Nowak, Kacper Okoński, Filip Rogalski, Igor Wielgus, Szymon Złotnicki, Maciej Marek, Szymon Marut, Filip Mleczko, Tomasz Praski, Hubert Sajdak, Patryk Tomaszowicz, Jakub Zaczkiewicz