Awans do I ligi już zapewniony

Pierwszy mecz z Koszycami Wielkimi był bardzo wyrównany i był to dla nas trudny pojedynek. W rewanżu też chcieliśmy zgarnąć trzy punkty i przybliżyć się do tytułu mistrzowskiego. Jak się okazało obie drużyny dziś miały swoje problemy kadrowe, a w zasadzie grały podstawowe jedenastki. Początek spotkania był dobry i nasze ataki były blisko zdobycia bramki, ale tak się jednak nie stało, a rywal wyszedł z kontrą i otworzył wynik. Graliśmy dalej cierpliwie i bramka była kwestią czasu. Wynik wyrównał Bartek Kozioł, który zamknął akcję po dobrym dośrodkowaniu Maksa Pobiegło. Chwilę później Gabryś Witkowski podwyższył po prostopadłym podaniu Piotrka Kuczka. Ten sam zawodnik oddaje strzał w polu karnym, piłka odbija się od dwóch zawodników rywali i wpada do sieci. Do przerwy 3:1. Po zmianie stron nasza przewaga była jeszcze większa, a owocem naszej gry było kilka kolejnych trafień. Dwie kolejne bramki były bardzo podobne, a w obu przypadkach z rzutu rożnego dośrodkowywał Maks Pobiegło, a finalizował akcję Kuba Malec w tym raz z główki. Jednak najładniejszą bramkę zdobył Maks Pobiegło, a jego strzał z z 25 metrów wpadł w samo okienko. Z karnego też trafia Kuba Malec, który notuje hattricka . Gra się rozluźniła bo wynik był w zasadzie już przesądzony. Dokładamy następne trafienie, lecz też tracimy bramki. Kolejnymi bramkami podzielili się Nikodem Malinowski, Mikołaj Witek oraz Gabryś Witkowski, który także notuje hattricka, ale tym razem klasycznego. Natomiast asystami podzieli się Kornel Dychus i Maks Pobiegło. Pewnie pokonujemy Ks Koszyce Wielkie i zasłużenie kasujemy 3pkt. Po naszej wygranej, bardzo nas interesował równoległy mecz Iskra Tarnów z Unią Tarnów , gdyż w przypadku straty punktów przez „Jaskółki”, to już dziś zapewnimy sobie Mistrza Tarnowskiej II ligi okręgowej trampkarzy. Gdy wynik się pojawił – już wiedzieliśmy…. Westovia Mistrzem.
„Zrobiliśmy kawał dobrej roboty, gramy dobry sezon i ciężko pracujemy na treningach, to przekłada się na grę, ale także na wyniki. Plan minimum już osiągnęliśmy dawno, a na ten maksymalny musieliśmy poczekać do 10 kolejki na dwie kolejki przed końcem nikt już nas nie dogoni . Mamy Mistrza drugi raz z rzędu, ale tym razem z awansem do I ligi. „ – cieszył się po meczu trener Paweł Soja.

II Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2009: Westovia Tarnów – KS Koszyce Wielkie 13-3
Bramki: 5x Gabriel Witkowski, 3x Jakub Malec, Bartek Kozioł, Nikodem Malinowski, Maks Pobiegło, Mikołaj Witek, gol samobójczy