Liga Żaków zakończona

Na wstępie krótki komunikat: na prośbę trenerów zmienią się nieznacznie godziny treningów: rocznik 2007 – poniedziałek 16:30 – 18:00 i środa 17:00 – 18:00, a rocznik  2008 – poniedziałek 16:30 – 17:30 i środa 17:00 – 18:30. Powodem tych zmian jest możliwość dłuższej gry (30 minut) na całej hali TOSiR. Po raz ostatni w tym roku nasi zawodnicy wyszli na boiska otwarte, by mierzyć się w rozgrywkach TOZPN. Najmłodsi rywalizowali w Lidze Żaków w dwóch rocznikach: 2007 i 2008, gdzie udały się odpowiednio do Pleśnej i Wierzchosławic. Starsi zawodnicy zaczęli od zwycięstwa 1-0 nad Rozwojem Szerzyny, a indywidualną akcją popisał się Kornel Kukliński. Ten sam zawodnik popisał się również celnym strzałem w meczu z LKS Zgłobice, a było to trafienie wyrównujące. Jego występ w tym dniu zasługuje na szczególną pochwałę. W tym meczu nie padła już żadna bramka, choć sytuacji bramkowych było od groma. KS Błękitni Tarnów wycofali się w trakcie zawodów, a nam przytrafiał się również porażka, z gospodarzami UKS Pleśna 1-3. Kamil Romanowski strzelił gola na 1-2 i było kilka dobrych okazji, w tym rzut karny, ale nie udało się ostatecznie wpakować piłki do siatki, a w dodatku rywal na koniec przeprowadził skuteczny atak.

Westovia 2007: Ciężadło Daniel, Jurek Oskar, Pokidan Mateusz, Kukliński Kornel, Praski Tomasz, Romanowski Kamil, Romanowski Michał, Jakub Brajowski oraz trener Paweł Bargiel.

Westovia – Rozwój Szerzyny 1:0
Westovia – UKS Pleśna 1-3
Westovia – LKS Zgłobice 1-1
Westovia – Błękitni Tarnów v.o.

W Wierzchosławicach równie dobrze zaprezentowali się gracze rocznika 2008, którzy ani raz nie dali się pokonać. Bardzo dobry mecz Westovii przeciwko Wolanii nie dostarczył jednak goli, choć okazji nie brakowało. Poprzeczka po strzale Maćka Janickiego i 2 słupki po strzałach Leona Kukusia mogą być tego potwierdzeniem. W dwóch następnych meczach rywalami byli gospodarze tej eliminacji, czyli Wierzchosławice Ostrów. Najpierw wygrali 2:1, a do siatki trafili ci dwaj, którym szczęścia zabrakło w pierwszym pojedynku, a wszelkie ataki oponentów przerywał nieoceniony Wojciech Dębowski. Z drugą drużyną gospodarzy nie było problemów ze skutecznością, czego efektem 8:0 (Maciek Janicki-5, Filip Dychtoń-1, Maciej Marek-1, Leon Kukuś-1). Na koniec rywalizacja z rówieśnikami z Unii Tarnów i choć znów okazji było mnóstwo to jednak pojedynek zakończył się remisem 1:1, a do siatki rywala trafił Maciej Marek.

Westovia 2008: Hubert Wałach, Filip Jarmuła, Maciej Janicki, Wojciech Debowski, Konrad Bielak, Leon Kukuś, Filip Dychtoń, Maciej Marek oraz trenerzy Bartłomiej Kryczek i Maciej Kukuś.

Westovia-Wolania 0:0
Westovia – Wierzchosławice Ostrów 2:1
Westovia – Wierzchosławice Ostrów II 8:0
Westovia – Unia Tarnów 2008 1:1