Ligowe zmagania w pigułce

Dwie drużyny trampkarzy i cztery zespoły młodzików rozegrały swoje ligowe mecze. Jak to przeważnie bywa, wyniki bywają różne, ale radość z gry pozostaje wciąż ta sama.

II Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2009: Wisła Szczucin – Westovia Tarnów 2-1
Bramki: Gabriel Witkowski

Pojedynek w II lidze trampkarzy z Wisłą Szczucin na ich terenie był bardzo trudny, gdyż rywal jest na fali i wygrywa ostatnie mecze. My potrzebowaliśmy punktów, gdyż 4 oczka dadzą nam mistrza bez względu na inne wyniki. Pierwsza część trzeba powiedzieć była słaba, nasze ataki były szarpane i małą ilością zawodników. Po przechwycie też pozbywaliśmy się piłki. Rywal to wykorzystał i wykorzystał naszą słabość w środku pola i akcją indywidualną otworzył wynik. O tej połowie chcieliśmy jak najszybciej zapomnieć, choć w końcówce stały fragment gry daje nam wyrównanie. Dośrodkowanie z rożnego Maksa Pobiegło zamknął Gabriel Witkowski i było 1:1. Po zmianie stron już sporo się zmieniło, to Westovia miała więcej z gry, lepiej przesuwaliśmy i stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych. Te najlepsze tzw. „100” marnowali po kolei Piotrek Kuczek ( strzał z 6 metra), Szymon Szczurek (4 metr) oraz Gabryś Witkowski „sam na sam”. W końcówce gra się otworzyła i obie drużyny grały o pełną pulę. Gdy wydawało się, iż będzie podział punktów, to jeszcze w bocznym sektorze sędzia dyktuje rzut wolny. Na nasze nieszczęście zabrakło komunikacji w piątce, a piłka wpadła do bramki. Tracimy gola w ostatnich sekundach i nie było już szans na dogonienie wyniku. Mieliśmy swoje okazje w tym meczu wcześniej i musimy je zamieniać na bramki, to się zemściło w końcówce. Wracamy bez punktów. Ale taki mecz musi dać impuls i zmotywować do dalszej pracy, bo sezon się nie skończył i nikt punktów nie oddaje za darmo.

IV Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2010: AP Wierzchosławice – Westovia Tarnów 4-4
Bramki: 2x Kacper Miśkiewicz, Fabian Sarkowicz, Mikołaj Szałach

Po kilku wygranych z rzędu, trzeba się zadowolić remisem, choć nie taki był nasz plan. Przeciwnik mocny fizycznie, ograniczał się do bezpośrednich zagrań za naszą obronę. Były momenty, gdzie kontrolowaliśmy mecz i zdobyliśmy wtedy bardzo ładne bramki oraz mieliśmy dużo ciekawych sytuacji. Natomiast przeciwnik zbyt łatwo strzelał nam bramki, proste błędy indywidualne plus brak koncentracji. Wiemy co poprawić i będziemy nad tym pracować – mówił trener Krzysztof Krauze.

II Liga Małopolska Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Westovia Tarnów – Unia Tarnów 2-9
Bramki: Igor Jakubas, Stanisław Kozik

Drużyna młodzików Westovii 2011 boryka się ostatnio z mocnymi problemami kadrowymi, co wymusza na trenerze konieczność częstego rotowania składem. Mimo tych trudności, mecz zaczął się pomyślnie dla gospodarzy. Po dobrym podaniu, Igor Jakubas precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania, dając Westovii prowadzenie 1:0. Niestety, przeciwnicy z Unii szybko odpowiedzieli, skutecznie wykorzystując swoje okazje. Do przerwy schodziliśmy z wynikiem 1:4 na niekorzyść Westovii. Druga połowa przebiegała w podobnym stylu, jednak tym razem to Stanisław Kozik zdobył bramkę dla naszego zespół – podsumował trener Paweł Holcman.

II Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Westovia Tarnów – Wisła Szczucin 5-16
Bramki: 3x Danyl Romanov, 2x Jakub Fela

Mimo wysokiej porażki, ten mecz miał wiele pozytywnych momentów, a na sam wynik duży wpływ miał okrojony skład (1 rezerwowy) oraz wysoka temperatura. Końcowy rezultat jest jednak drugorzędną kwestią, a co najważniejsze to lepszy styl gry, niż w poprzednim meczu, częste próby rozgrywania piłki oraz stworzone sytuacje bramkowe, co zaowocowało 5 bramkami. Na wyróżnienie zasługuje Adrian Ogorzelec, który złapał piłkę uderzoną bezpośrednio z rzutu karnego – podsumował trener Wiktor Sondej.

IV Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2013: Westovia Tarnów – Olimpia Wojnicz 1-15
bramka: Gabriel Cegielski

Bez wsparcia starszych kolegów, rocznik 2013 nie miał zbyt wielu argumentów, aby przeciwstawić się liderowi z Wojnicza. Silna fizycznie Olimpia zdominowała zawody, choć dobre momenty w tym meczu również były. Po jednym z nich, Gabriel Cegielski zdobył honorowego gola.

V Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2014: Wolania II Wola Rzędzińska – Westovia Tarnów 2-3
bramki: 2x Aleksander Wcisło, Karol Krawczyk

Powrót na zwycięskie tory drużyny trenera Seweryna Kobyłeckiego po pełnym emocji meczu. Chłopcy od pierwszych minut podkreślili swoją przewagę, ale nie mogli ukoronować tego bramką, a jak to bywa w piłce, to gospodarze strzelili pierwszego gola. No i dobrze, bo mecz nabrał jeszcze większych emocji, a kibice do ostatniej minuty meczu mieli dobre widowisko.