To już ostatni pełny harmonogram

Wszystkie drużyny trampkarzy i młodzików mają się ku końcowi w sezonie 2023/2024, a niektórzy już zakończyli zmagania. Miniony weekend był ostatnim pełnym harmonogramem ligowym z ich udziałem, a na placu gry zostanie pięć drużyn, które zakończą sezon już za tydzień.

Pewna awansu drużyna trampkarzy z rocznika 2009 w swoim przedostatnim występie w tej kategorii wiekowej, wygrała w Radłowie, choć nie obyło się bez emocji. Gospodarze potrafili doprowadzić do remisu, ale ostatnie słowo należało do drużyny z Tarnowa.

II Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2009: Radłovia Radłów – Westovia Tarnów 2-3
Bramki: Mikołaj Witek, 2x Bartek Kozioł

W I Lidze dotychczas drużyna z rocznika 2010 tylko raz doznała porażki i było to w Brzesku z Okocimskim, ale w rewanżu ta drużyna kompletnie była bezradna i nie potrafiła powstrzymać ataków gospodarzy. Rewanż zakończył się wynikiem 9-0, co sprawia, że ostatni mecz zdecyduje, która drużyna uzyska awans do ligi wojewódzkiej.

I Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2010: Westovia Tarnów – Okocimski Brzesko 9-0
Bramki: 3x Oktawian Zawadzki, 2x Tomasz Wojciechowski, 2x Aleks Średniawa, Piotr Srebro, Oliwier Niewola

Niestety, ale morale zespołu młodzików jest mocno nadszarpnięte i już nie ma tej woli walki jak na początku zmagań. Efektem tego są słabsze wyniki, a bodaj w najważniejszym meczu nie zdołali się podnieść. Fatalny początek sprawił, że Champions Brzesko uzyskał przewagę, którą utrzymał do końca meczu.

II Liga Małopolska Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Westovia Tarnów – Champions Brzesko 0-4

Także bez punktów i bez goli było w potyczce drugiej drużyny, a tak ocenia trener Wiktor Sondej: „Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Mimo, że nie byliśmy faworytem w tym spotkaniu to graliśmy odważnie, a sam mecz był wyrównany i ciekawy do oglądania, szczególnie w pierwszej połowie. Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, ponieważ każdy zarówno z pierwszego składu, jak i z ławki rezerwowych był w pełni zaangażowany oraz dodał coś od siebie do tej rywalizacji.

II Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Górnik Tarnów – Westovia Tarnów 3-0

Bardzo dobrą passę podtrzymuje rocznik 2012, który po dwóch wcześniejszych remisach, teraz notuje drugie z rzędu zwycięstwo. Tym razem w Pogórskiej Woli padły dwa gole, a ich autorami był Gabriel Cegielski i Adam Maurycy. W międzyczasie gospodarze zdołali doprowadzić do remisu, ale to tarnowianie zadali ostateczny cios.

III Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2012: Pogoria Pogórska Wola – Westovia Tarnów 1-2
Bramki: Gabriel Cegielski, Adam Maurycy

O sporym pech mogą mówić gracze z rocznika 2013, którzy zagrali ostatnie dwa mecze w IV lidze. Najpierw z LKS Olszyny burza przeszkodziła w dokończeniu meczu, a wynik 1-0 dla gospodarzy został utrzymany i już nie będzie możliwości rozegrania drugiej części gry. Natomiast w meczu z Ładną po golu Kacpra Remiana bardzo długi utrzymywał się wynik 1-0 i w ostatnich akcjach losy się odwróciły, mimo iż okazji strzeleckich dla Westovii nie brakowało.

IV Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2013: LKS Olszyny – Westovia Tarnów 1-0

IV Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2013: Westovia Tarnów – LKS Ładna 1-2
bramka: Kacper Remian

Orliki trenera Seweryna Kobyłeckiego zakończyli zmagania w lidze młodzika na wysokim drugim miejscu. „Gdy zaczynaliśmy ligę, było dużo pytań, czy damy radę, ale jak zawsze trener podkreśla, że wierzy w umiejętności i serce do gry swoich piłkarzy i to się przełożyło na wynik były świetne mecze i mnóstwo emocji bilans na 9 meczy 6 zwycięstw 1 remis i dwie porażki podkreślając, że czasem chłopcy grali starszymi od siebie o trzy lata więc mogę tylko powiedzieć wielka duma i podziękowania dla chłopców za grę..! A nawisem mówiąc było grania w ostatni weekend bardzo dużo zaczęliśmy w piątek zwycięstwem w lidze z KS Łękawica, w sobotę pojechaliśmy do lidera ligi i porażka, którą trzeba szybko zapomnieć..”.

V Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2014: Westovia Tarnów – KS Łękawica 6-2
bramki: 2x Krystian Ostrega, 2x Piotr Rysiewicz, Aleksander Wcisło, Beniamin Gawłowicz

V Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2014: EF Arkadia Olszyny – Westovia Tarnów 20-1
bramki: Aleksander Wcisło