Wygrana w „Turnieju o Czarną Jaskółkę”

Dziesięć zespołów wystąpiło w „Turnieju o Czarną Jaskółkę rocznika 2005”, z czego gospodarze Unii Tarnów wystawili trzy z nich. Oprócz Westovii zaproszonych było zatem sześć, a wśród nich Puszcza Niepołomice, MOSiR Tuchów, Ziomki Rzeszów, Okocimski Brzesko, Dunajec Nowy Sącz i Glinik Gorlice. Obsada więc była bardzo solidna, a każdy z nich chciał się zaprezentować najlepiej jak potrafi. Już w pierwszym meczu podopieczni trenera Bartłomieja Klepackiego zagrali jak z nut, czego efektem najwyższa wygrana w turnieju, gdzie przeciwnikiem była Unia Tarnów Biała. Antoni Klepacki, Jakub Soja, Tomasz Kozicki i Leszek Niewola zdobywali gole po asystach Sebastiana Kozy i Kacpra Marszalika. Równie miło było po meczu z MOSiR Tuchów, lecz wynik był o połowę niższy, a gole strzelali napastnicy. W trzecim pojedynku Glinik Gorlice już dwukrotnie prowadził i niewiele brakowało, by osiągnęli swój cel, jakim było zwycięstwo, ale Leszek i Antek nie dopuścili do tego i doprowadzili do remisu. W dalszej fazie gry trener uczulał na defensywę, by nie tracić bramek, a faktycznie Kacper Srebro musiał się uwijać między słupkami. To zdawało egzamin i w czterech kolejnych meczach Westovia wygrała po 1-0, a tylko zmieniali się strzelcy. Leszek w ostatnich sekundach zapakował piłkę do siatki z rzutu wolnego golkiperowi Ziomków Rzeszów, Tomek zdobył gola z Puszczą Niepołomice, Kapej z Dunajcem Nowy Sącz, a Antek dość szczęśliwie ograł bramkarza Okocimskiego Brzesko. Te wygrane spowodowały, że wystarczył remis w jednym z dwóch ostatnich pojedynków, by zapewnić sobie wygraną w całym turnieju. Niestety, ale chyba zmęczenie dało o sobie znać i Unia Tarnów dwukrotnie okazała się lepsza wygrywając mecze po 2-1. W obu przypadkach gola na pocieszenie zdobywał najlepszy zawodnik całego turnieju, Tomasz Kozicki. Drużyna z Rzeszowa po dobrej końcówce zbliżyła się na dwa punkty i musiała wygrać mecz z ZSS Unia Tarnów, by móc świętować wielki sukces. Nasi zawodnicy trzymali kciuki za tarnowskich kolegów i mecz zakończył bezbramkowym remisem, dzięki czemu Westovia zgromadziła najwięcej punktów i wygrała cały turniej, prezentując taniec radości (film poniżej). Po meczu zawodnicy podziękowali „jaskółkom” za walkę w tym pojedynku, a następnie przystąpiono do ceremonii.

W tym miejscu chcemy podziękować również Panu Januszowi Matusikowi za udzielaną pomoc i wsparwcie finansowe dla naszych zawodników!

Westovia – Unia Tarnów Biała 4-0 (Antoni Klepacki, Jakub Soja, Tomasz Kozicki, Leszek Niewola)
Westovia – MOSiR Tuchów 2-0 (Antoni Klepacki, Tomasz Kozicki)
Westovia – Glinik Gorlice 2-2 (Antoni Klepacki, Leszek Niewola)
Westovia – Ziomki Rzeszów 1-0 (Leszek Niewola)
Westovia – Puszcza Niepołomice 1-0 (Tomasz Kozicki)
Westovia – Dunajec Nowy Sącz 1-0 (Kacper Marszalik)
Westovia – Okocimski Brzesko 1-0 (Antoni Klepacki)
Westovia – ZSS Unia Tarnów 1-0 (Tomasz Kozicki)
Westovia – Unia Tarnów Niebieska 1-0 (Tomasz Kozicki)

Westovia: Kacper Srebro, Antoni Klepacki, Jakub Soja, Tomasz Kozicki, Kacper Marszalik, Leszek Niewola, Sebastian Koza, Adrian Kużdżał, Daniel Wójtowicz oraz trener Bartłomiej Klepacki.

>>>Fotogaleria<<<