Bardzo dobra postawa młodzików

Trampkarze rozegrali swój mecz ligowy awansem i zajęli ostatecznie trzecią lokatę po rundzie zasadniczej. Teraz czekają ich jeszcze trzy spotkania w walce o ligę wojewódzką. Zadanie bardzo trudne, ale to jest sport, w którym wszystko jest możliwe. Tak samo mogą powiedzieć juniorzy młodsi, którzy dobrze rozpoczęli wyjazdowe spotkanie ze Szreniawą Nowy Wiśnicz, a Krystian Sołtys i Maksymilian Madej zapewnili dwubramkową przewagę. Od tego momentu zabrakło koncentracji i błędy zostały wykorzystane przez gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron trwała wyrównana rywalizacja, a niewykorzystana stuprocentowa okazja została pomszczona i rywale zdołali zdobyć decydującego gola.

Juniorzy Młodsi: Szreniawa Nowy Wiśnicz – Westovia 3-2
bramki: Krystian Sołtys, Maksymilian Madej
_________________________________

Udany weekend mieli za to młodziki, którzy w komplecie wygrali swoje spotkania. Ci najstarsi, z rocznika 2008 rozpoczęli dobrze zawodowy z Wierzchosławice Ostrów otwierając wynik spotkania. Nagle jednak coś się nagle popsuło w grze i goście coraz lepiej poczynali sobie, a to przełożyło się na trzy bramki z rzędu. Tuż przed jej zakończeniem udało się jednak zdobyć bramkę kontaktową, a jej autorem był Marcel Knapik. Po przerwie rywal znów zdobył gola, ale to było wszystko na co mogli sobie pozwolić w tym dniu młodziki Westovii. Drugiego gola w tym dniu zdobył Piotr Czura, jego wyczyn powielił Eman Tyka, a swoje kolejne trafienie zanotował Dawid Kaczmarczyk, co przełożyło się na wynik 6-4.

Młodziki 2008: Westovia – Wierzchosławice Ostrów 6-4
Bramki: 2x Piotr Czura, 2x Emanuel Tyka, Marcel Knapik, Dawid Kaczmarczyk

Wyjątkowy mecz w Lisiej Górze rozegrali młodziki z rocznika 2009, a to dlatego, że Robert Zakulec chciał pokazać się z jak najlepszej strony w konfrontacji ze swoimi kolegami. To właśnie jego akcja przyniosła pierwszą bramkę w meczu, kiedy to popisał się indywidualną akcją. „Wjechał „w pole karne i oddał strzał, bramkarz piłkę zdołał sparował, ale Krzysiek Babiarz odpowiednio dołożył nogę. Później ze strzelca stał się asystentem i po rzucie rożnym, jego dośrodkowanie wykorzystał Piotrek Kuczek. Ten sam zawodnik popisał się strzałem zza pola karnego u było 3-0. Na przerwę schodzili jednak z golem gospodarzy, gdy wprowadzili skuteczny atak. Po zmianie stron znów aktywny Robert dośrodkował z prawej strony, a Karol Strzała strzelił z główki. Była to jego pierwsza bramka w rozgrywkach ligowych. Kolejna bramka tez padła z rzutu rożnego, a dośrodkował … Robert Zakulec, a tym razem jego zagranie wykorzystał Kuba Nędza.

Młodziki 2009: Lisek Lisia Góra – Westovia 1-5
Bramki: Krzysiek Babiarz, 2x Piotr Kuczek, Karol Strzała, Kuba Nędza

Intensywną sobotę zaliczyli przedstawiciele rocznika 2010, którzy w IV Lidze Młodzików mierzyli się z bardzo sympatyczną drużyną Błękitnych. Pierwsza połowa chaotyczna i to bardziej rywal stwarzał sobie sytuacje, ale broniąca w tym meczu Paulina Rudnicka nie dała się zaskoczyć. Druga połowa już zdecydowanie na plus pod każdym względem. Wynik otworzył Janek Żmuda, który popisał się bardzo dobrym strzałem. Po chwili asysta Tymka Piwowarczyka i na 2:0 podwyższa Piotr Srebro. Wynik ustala Janek Żmuda po rzucie wolnym. Po meczu ligowym nastąpił czas … na sparing z równie sympatyczną drużyną Metalu. Był to sprawdzian różnych rozwiązań, a zawodnicy mogli się dodatkowo „wyszaleć”.

Młodziki 2010: Błękitni Tarnów – Westovia 0-3
Bramki: 2x Jan Żmuda, Piotr Srebro