Bardzo dobre doświadczenia z Dąbrowy Tarnowskiej

Nie udało się trenerom rocznika 2008 zabrać wszystkich zawodników do Dąbrowy Tarnowskiej na turniej organizowany przez miejscową Football Academy. Ostatnio do sztabu szkoleniowego dołączył Jakub Marek, który będzie pomagał Bartłomiejowi Kryczek i Maciejowi Kukuś w rozwoju sportowym naszych zawodników. Był to więc jego debiut, a swoją pracę łączył wraz z pasją, czyli fotografią. Fantastyczne zdjęcia z tego turnieju można oglądać tu: GALERIA. Organizatorzy tych zawodów zafundowali graczom dwa równoległe zmagania: w Lidze Mistrzów i w Lidze Europy. To powodowało, że wszyscy chłopcy mogli mieć frajdę z rywalizacji z rówieśnikami. Do zawodów przystąpiło sześć klubów, w tym trzy ekipy Football Academy z Dąbrowy Tarnowskiej, Wojnicza i Krakowa, oraz dobrze nam znany LUKS Skrzyszów, Westovia Tarnów i Korona Kielce. Szczególnie ten ostatni rywal był atrakcją turnieju, ponieważ rzadko przychodzi nam rywalizować z zapleczem ekstraklasowego klubu. W grupie mistrzowskiej okazali się najlepsi, choć Westovia dwukrotnie wygrywała po golach Leona Kukusia i Macieja Marek. Ostatecznie jednak przegrała tracąc jednego gola więcej, a dobrą partię rozegrał w bramce Kamil Romanowski. Wcześniej w meczu otwarcia grał w polu i zdobył dwa gole, co dawało remis 2-2. Później jednak gospodarze odskoczyli i dołożyli cztery trafienia. W kolejnych pojedynkach było już tylko lepiej i wspomniany Romanowski w każdym z nich zdobył hattrick. Z LUKS Skrzyszów jedno oczko dołożył Filip Dychtoń, później z FA Wojnicz trafił jeszcze Maciej Marek, a ci sami strzelcy plus Filip Marszalik pokonywali bramkarza FA Kraków, co dało im trzecią lokatę na zakończenie turnieju. W całym turnieju dobre zawody w obronie rozegrał Hubert Wałach któremu pomagał wracający po kontuzji Wojtek Dębowski.

Westovia – FA Dąbrowa Tarnowska  2:6  (Kamil Romanowski-2)
Westovia – Korona Kielce  2:3  (Leon Kukuś-1, Maciej Marek-1)
Westovia – LUKS Skrzyszów  4:2  (Kamil Romanowski-3, Filip Dychtoń-1)
Westovia – FA Wojnicz  4:0  (Kami Romanowski-3, Maciej Marek-1)
Westovia – FA Kraków  5:0  (Kamil Romanowski-3, Maciej Marek-1, Filip Marszalik)

Westovia: Leon Kukuś, Maciej Marek, Filip Dychtoń, Wojtek Dębowski, Filip Marszalik, Hubert Wałach, Kamil Romanowski.

Ten sam wynik uzyskali zawodnicy występujący w Lidze Europy, choć to nastąpiła mała zmiana i po zwycięstwie nad gospodarzami FA Dąbrowa Tarnowska i porażce z Koroną Kielce, wydawało się że nasi młodzi zawodnicy mogą zakończyć zmagania na drugim miejscu. Świadczyć o tym mogły zwycięstwa nad LUKS Skrzyszów i FA Wojnicz, gdzie swoje pierwsze bramki w oficjalnym występie zanotowali Łukasz Gomułka, Marcel Knapik i Daniel Kogut, a najlepszy strzelec tej grupy Jan Owsianko zdobył łącznie cztery oczka. O wszystkim decydował ostatni pojedynek, ale w nim FA Kraków okazał się lepszy, a jedynego gola w tym pojedynku zdobył Samuel Baca. To jednak dało im trzecią lokatę i powtórzenie sukcesu kolegów z Ligi Mistrzów.

Westovia – FA Dąbrowa Tarnowska  2:0  (Jan Owsianko-2)
Westovia – Korona Kielce  0:6 
Westovia – LUKS Skrzyszów  2:0  (Łukasz Gomułka, Marcel Knapik)
Westovia – FA Wojnicz  4:0  (Jan Owsianko-2, Daniel Kogut, Marcel Knapik)
Westovia – FA Kraków  1:4  (Samuel Baca)

Westovia: Karol Burzawa, Dawid Michalski, Filip Jarmuła, Daniel Kogut, Jan Owsianko, Łukasz Gomułka, Oliwier Piszczek, Samuel Baca, Marcel Knapik.