Bardzo dobry weekend rocznika 2012

W sobotę na turniej do pobliskiego Skrzyszowa udała się grupa z rocznika 2012 i bardzo fajnie sobie poradzili. W kwalifikacjach do Ligi Mistrzów/Ligi Europy rozpoczęli od bezbramkowego remisu z gospodarzem, LUKS Skrzyszów. W drugim meczu przeciwko Orlik Dębno trzy razy do bramki przeciwnika trafił Piotrek Gryboś, a rywalom udało się raz pokonać naszego bramkarza. Ten sam zawodnik zdobył gola z Metalem, ale tutaj nastąpił podział punktów. Wierzchosławice/Ostrów nie powstrzymały naszego snajpera, który w tym meczu zdobył dwa trafienia, a jego wyczyn powielił Adam Kubis. Taki wynik punktowy pozwolił na awans do Ligi Mistrzów. W niej rozpoczęliśmy od minimalnej porażki z Koszycami Wielkimi, choć Adam znów zdobył dwa gole. Po raz drugi żaki stanęły w szranki z gospodarzami i tym razem Adam i Piotrek łącznie pięć razy ogrywali defensywę przeciwnika. Na koniec padły dwa wyniki remisowe, gdzie najpierw Piotrek i Benjamin Wojtarowicz wpisali się sędziowskiego protokołu z MULKS Pustynia 2:2, a następnie z Tarnovią znów o sobie dał znać najskuteczniejszy w tym dniu Piotr Pepe Gryboś. Na bramce świetnie się spisywali na zmianę Miłosz Drewko, Franek Ogonowski i Benio.

Ci sami zawodnicy wystąpili także dzień później w pierwszej serii Ligi Małych Orłów, ale tutaj kadra była znacznie liczniejsza, a trener musiał dokonywać bardzo częstych zmian. Udało się dwukrotnie wygrać pojedynki z zespołami z Szerzyn i Ładnej, ale ta sztuka nie udała się w ostatnim meczu przeciwko Błękitnym Tarnów.

Westovia 2012: Adam Kubis, Franek Ogonowski, Wojtarowicz Benjamin, Gryboś Piotrek, Miłosz Drewko, Kłęk Antoni, Słowiński Irek, Adam Habel, Szymon Banach, Filip Kukla, Szymon Szynal, Gabriel Cegielski i Kosiór Bruno.