Bardzo poprawny występ żaków w Żabnie

Do Żabna na ostatnią eliminację Ligi Żaków Westovia udała się znów w dwóch odsłonach, lecz tym razem podzielona została wg. roczników. Najpierw z rocznikiem 2006 Paweł Kasprzyk i Przemysław Barnaś, a później z młodszymi o rok Marek Nalepka i Paweł Bargiel mogli sprawdzić aktualne możliwości swoich podopiecznych. Pierwszy mecz rocznika 2007 był rozegrany z widoczną przewagą starszych kolegów z TAP i zakończył się bezsprzeczną porażką 0-6. Dopiero drugi mecz był już bardzo wyrównany, a sytuacje były z obu stron. W ostatniej sekundzie meczu Paweł Chłoń strzela gola dającego zwycięstwo nad FA Wojnicz. Trzeci mecz, a zarazem najlepszy w wykonaniu żaków Westovii miał miejsce z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska. Podopieczni Marka Nalepki stwarzali sytuacje, gdzie efektem jest m.in. poprzeczka Filipa Golemy, ale ostatecznie przegrywamy 0-1, choć chłopcy w tym meczu zagrali bardzo fajnie zostawiając całe serducho na boisku.

Westovia 2007: Kamil Romanowski, Michał Romanowski, Filip Golema, Marcin Bargiel, Igor Barański, Paweł Chłoń, Szymon Brożek, Jakub Okas oraz Marek Nalepka i Paweł Bargiel.

Z goła odmiennie zagrali starsi zawodnicy, co było bardziej do przewidzenia. Pierwszy mecz rozegrany był z FA Dąbrowa Tarnowska. Typowy mecz walki z zachowaniem należytej ostrożności żeby nie stracić bramki. Sytuacji w tym meczu było bardzo mało, ale to Westovii się udało zdobyć zwycięską bramkę na 30 sekund przed końcem meczu, a strzelcem był Kacper Marszalik, który bardzo sprytnym strzałem pokonał bramkarza. Drugi mecz z OKS Brzesko bardzo podobny do tego pierwszego, z tą tylko różnicą że to przeciwnicy strzelili nam dwie bramki w końcówce meczu, ale po ewidentnych błędach w obronie. Ostatni mecz z AS Radłów to spotkanie pod dyktando Westovii, które kończy się pewną wygraną 2:0, a sytuacji na powiększenie wyniku było dużo więcej. Bramki zdobyli jednak Michał Romanowski i „Kapej”, który popisał się fantastycznym strzałem pod poprzeczkę z dość ostrego kąta.

Westovia 2006: Krzysztof Osysko w bramce oraz Piotr Półkoszek, Kacper Okoński, Kacper Marszalik, Dawid Słota, Michał i Kamil Romanowscy, Wojciech Wiejacki i Filip Golema oraz Paweł Kasprzyk, Przemysław Barnaś i Paweł Półkoszek.

Podsumowując bardzo udany turniej gdzie wszyscy zagrali na miarę Swoich obecnych umiejętności.