Część druga Ligi Orlików

Tym razem aż cztery zespoły wystąpiły w Lidze Orlików, choć nie wystąpił tzw. „pierwszy garnitur” rocznika 2005 rywalizujący w Lidze Młodzików. Pozostali gracze z tego rocznika zostali podzieleni na dwie grupy, gdzie pierwsza z nich wystąpiła w Mikołajowicach.Tam czekały już zespoły Błękitnych Tarnów, Tarnovii 2006 Tarnów i gospodarzy Dunajca Mikołajowice. Zaczęło się bardzo dobrze, gdyż po strzale Igora Poznańskiego było 1-0 z Błękitnymi. Smak zwycięstwa pobudził ich jeszcze bardziej, lecz tym razem gospodarzom sprzyjało olbrzymie szczęście, dzięki czemu nie stracili gola, a sami po jednej z nielicznych akcji wpisali się na listę strzelców. Na koniec podłamani tym wynikiem chcieli się podnieść, ale wyszło jeszcze gorzej i strata trzech bramek była zasłużonym łupem rywala. Druga grupa 2005 nie zdołała wywalczyć ani jednego punktu przegrywając zawody w dzielnicy Krzyż. Tam też wystąpili ich młodsi koledzy z rocznika 2006 i w pierwszym meczu los właśnie ich skojarzył ze sobą. Dla starszych jedynego gola w rozgrywkach zdobył Tomasz Czapnik, choć na słowa uznania za bardzo dobrą dyspozycję należą się Alexowi Roczniak. Młodsi gracze wygrali jednak ten mecz po strzałach Dawida Słoty i Kacpra Marszalika, a ci dwaj gracze zdobyli wszystkie gole we wszystkich pozostałych spotkaniach. Gorycz porażki musieli przełknąć po meczach z Unią Tarnów (0-2) i Iskrą Tarnów (0-1), ale za to wygrali jeszcze dwa inne spotkania z KS Koszyce (3-1) i Iskrą II Tarnów (2-0).  W Starych Żukowicach gospodarzem był LKS Nowa Jastrząbka, a prócz nich rywalami drugiej drużyny Westovii 2006 był LUKS Skrzyszów. Z tymi rywalami tężyzna fizyczna była znaczącą przewagą i obydwa pojedynki przegrali 0-5. Nie dojechała Biała Lubaszowia, więc z drużyną ze Skrzyszowa rozegrany został rewanż i tu już bez stresu przystąpili do zmagań, a efektem był remis 1-1. Po akcji Wojciecha Wiejackiego piłkę do siatki skierował Michał Polek.

Westovia 2005: Kacper Srebro, Gryboś Mateusz, Kaczak Krzysztof, Krawczyk Mateusz, Marchwica Jakub, Jamróg Szymon, Poznański Igor, Siemek Maksymilian oraz Tomasz Czapnik, Alex Roczniak, Filip Kras, Olivier Kornaus, Alex Karpiel, Radosław Rzepa, Bartłomiej Gabara, Kacper Baran, Maciej Firszt.

Westovia 2006: Krzysztof Osysko, Kacper Marszalik, Nikodem Świątek, Filip Manijak, Dawid Słota, Jakub Żurek, Kacper Jurek, Paweł Kozyra  oraz Michał Polek, Kacper Okoński, Mariusz Pawłowski, Wojciech Wiejacki, Piotr Półkoszek, Wiktor Wojtanowski, Olivier Moździerz, Maksymilian Chaim.

>>>Fotogaleria<<<