Doskonała sobota młodzików

O fantastycznej sobocie mogą mówić zespoły Westovii występujące w II Lidze Młodzików. Inaugurację miała pierwsza drużyna, która chciała pozostawić po sobie dobre wrażenie w Skrzyszowie i od poczatku nadawała ton wydarzeniom. Już w 2 minucie wynik otworzył Leszek Niewola, co ułatwiło nieco dalszą grę. Za chwilę poprawił Dawid Mikoś i znów humory dopisywały. Ten sam zawodnik trafił także w późniejszym czasie dwa razy, a o jedno trafienie mniej zaliczył Igor Poznański. Pozostali zawodnicy: Kacper Marszalik, Tomasz Kozicki, Tomasz Czapnik i Conrad Sterling także wpisali się do sędziowskiego protokołu, a to dało okazały wynik 10-0. Nie chcieli być gorsi także koledzy z „dwójki” i należy powiedzieć, że z tego zadania wywiązali się wyśmienicie. Już nie było takiej tremy jak w pierwszym spotkaniu i tym razem grając u siebie zdecydowanie lepiej weszli w mecz, choć gracze z Pawęzowa dość odważnie na początku zaatakowali. Szybko jednak sytuacja się odwróciła, kiedy to najskuteczniejszy zawodnik, Mateusz Kozicki wpakował piłkę do siatki. Czynił to trzykrotnie i tym hattrickiem pożegnał się ze swoimi kolegami, gdyż wraca za granicę, gdzie aktualnie mieszka. Dobrą partię rozegrał także Krzysztof Kaczak, który ostatnio pokazuje coraz lepsze panowanie nad piłką i swoją przebojowość, a teraz dodał jeszcze skuteczność i dwa gole padły jego łupem. Goście zdobyli pierwszego gola na 1-2, czym nieco postraszyli gospodarzy, ale nie mogli zbyt wiele zdziałać przy świetnie dyrygującym defensywą Michałem Mnichem. Raz jeszcze tylko udało się przedrzeć przez szyki obrony, ale nie miało to żadnego wpływu na wynik spotkania. Jakub Marchwica w końcu zagrał tak jak się tego od niego oczekuje, a strzał z dystansu wylądował w siatce notując przy okazji zetknięcie z poprzeczką, Igor Niemczura wykorzystał gapiostwo zawodników i wykazał się sprytem w polu karnym, a debiutujący Dawid Kuczyński doczekał się swojej bramki skutecznie finalizując solową akcję. Na słowa uznania zasługuje cała drużyna, gdyż krótka ławka rezerwowych nie była sprzymierzeńcem, szczególnie w takich tropikalnych warunkach.

LUKS Skrzyszów – Westovia 0-10
Leszek Niewola, 3x Dawid Mikoś, Kacper Marszalik, Tomasz Kozicki, Tomasz Czapnik, 2x Igor Poznański, Conrad Sterling

Westovia – FC Pawęzów 8-2
3x Mateusz Kozicki, 2x Krzysztof Kaczak, Igor Niemczura, Jakub Marchwica, Dawid Kuczyński

Westovia I: Oliwier Piwowarczyk, Kacper Srebro, Daniel Wójtowicz, Tomasz Czapnik, Jakub Soja, Adrian Kużdżał, Leszek Niewola, Sebastian Koza, Kacper Marszalik, Dawid Mikoś, Hubert Kozioł, Igor Poznański, Conrad Sterling, Tomasz Kozicki oraz Bartłomiej Klepacki i Paweł Soja.

Westovia II: Kowalczyk Dawid, Gryboś Mateusz, Mnich Michał, Osysko Krzysztof, Jarmuła Miłosz, Kozicki Mateusz, Kornaus Oliwier, Niemczura Igor, Kaczak Krzysztof, Dawid Kuczyński, Jakub Marchwica oraz Artur Koza.