Dwa dni zmagań dwóch drużyn orlików

Dwie drużyny orlików z rocznika 2014 wzięło udział w dwudniowym turnieju Sokolik Complex CUP rozgrywanym w Nowym Sączu. Wrażeniami z tych zmagań podzielili się trenerzy obu grup.

Trzeci wielki dwudniowy turniej Orlików Trenera Seweryn Kobyłeckiego: „W pierwszym dniu po rozegraniu pięciu meczy trzymających w napięciu do ostatniej minuty chłopcy wywalczyli awans do grupy mistrzowskiej. W drugim dniu zmagań Orliki również dostarczyły wiele emocji, a jak to bywa na wielkich turniejach, były kontuzje, łzy, różnego rodzaju emocje, ale jedno jest najważniejsze, czyli wielkie serce zostawione na boisku. Dziękuję chłopcom rodzicom i każdemu kto nas dopingował w tym wielkim wydarzeniu.” Trener Seweryn.

„Pierwszy raz drużyna pojechała na turniej z noclegiem, co na celu ma też integrację drużyny i cel został zrealizowany. Chłopców należy pochwalić za odpowiednie zachowanie, utrzymanie czystości i dbanie o bezpieczeństwo. Sam turniej pokazał, gdzie tkwią braki, a chłopcy coraz bardziej rozumieją, że bez walki, zaangażowania zwycięstwa nie przyjdą łatwo. W sobotę były momenty walki i wtedy to ładnie wyglądało, choć zakładam, że dużo było w sobotę dekoncentracji, bo na tak dużej imprezie jeszcze nie byliśmy. W niedzielę było więcej czasu na rozmowę i spacer do Leśnego Molo w Starym Sączu. Chłopcy, po małej zachęcie i wsparciu z strony rodziców (dziękuję za to), z meczu na mecz coraz więcej walczyli o każdy kawałek boiska. Zaczęła funkcjonować współpraca i nie odpuszczanie przeciwnikom, a i akcje coraz bardziej były przyjemne dla oka. Można powiedzieć, że w niedzielę dali maksa przy trudnych warunkach (słońce i 25 stopni). W tym miejscu chciałbym wszystkim chłopcom pogratulować niedzielnej walki, uporu która dała upragnione zwycięstwo” – podsumował trener Karol Kosoń.

Westovia 2014: Beniamin Gawłowicz, Kacper Gryzło, Marcel Głowacki, Leon Jamroz Kacper Kosoń, Karol Krawczyk, Wiktor Krawczyk, Aleksander Kwarciak, Krystian Ostrega, Piotr Rysiewicz, Dominik Słowik, Aleksander Wcisło, Szymon Węc oraz Augustyn Olaf, Bykowski Wiktor, Chrzanowski Michał, Gromniak Aleks, Haraf Damian, Kieć Kryspin, Kukhar Tim, Kwater Jan, Kłęk Leon, Rzepa Emil, Wierzba Hubert, Więckowicz Adam.