Dwa medale w dwa dni

Doskonale wykorzystali pierwszy weekend ferii zimowych orliki z rocznika 2010. Trener Piotr Srebro zaproponował dwa dni sportowych atrakcji swoim podopiecznym zapewniając im udział w dwóch turniejach. W sobotę słoneczna Bochnia była gospodarzem turnieju organizowanego przez Szkółkę Piłkarską Zostań Piłkarzem. W turnieju brało udział 6 zespołów: SP Zostań Piłkarzem, Metal Tarnów, UKS Orlik Dębno, AP Okocimski Brzesko oraz Victoria Słomka. O końcowym rezultacie zadecydowała jedyna w tym dniu przegrana z Orlikiem Dębno, a drugie miejsce jest małym niedosytem. W obronie uwijał się Mateusz Soboń, a w ataku Marek Dobrowolski oraz Szymon Lis nie raz wpisali się na listę strzelców. No i ten „Kot” w bramce, zmora napastników, za co wreszcie został doceniony nagrodą indywidualną.

Scenariusz niemal powielił się w Dąbrowie Tarnowskiej, a z gry trener był jeszcze bardziej zadowolony. Tu jednak grano na „duże bramki”, czyli 5m x 2m, co było dodatkową gratką dla strzelców i … naszego bramkarza. Karol Kot trenujący pod pilnym okiem trenera bramkarzy Pawła Kasprzyka znów zgarnął statuetkę dla najlepszego golkipera zawodów. Nie udało jednak wszystkich strzałów obronić, w tym także naszego wychowanka Kacpra Dychtonia, który zdobył dwa gole dla Tarnovii i odwrócił losy spotkania. Przytrafiła się także wpadka, ale w piłce jest to czymś normalnym. Ostatecznie spośród ośmiu drużyn, w tym Tarnovia, Dąbrovia, LUKS Skrzyszów I i II, Wolania, EF Zakliczyn i Diament Jodłowa, nasza drużyna zajęła III miejsce i po raz drugi w ten weekend zameldowała się na podium.

Westovia: Karol Kot, Szymon Mazur, Szymon Lis, Marek Dobrowolski, Mateusz Soboń, Tymon Piwowarczyk, Krystian Płachno, Bartłomiej Rępała, Tomasz Brożek, Mikołaj Witek.