Dwa zespoły z medalami

Tego zimowego dnia wybraliśmy się na Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy organizowany przez Akademię Glinik Gorlice. Liczna grupa zawodników została podzielona na dwa zespoły.

Pierwsza drużyna rywalizowała dzisiaj z zespołami Czarni Jasło, GKS Glinik I, AP Fivio Haczów, Bardfa Academy I, a druga z UKS Gryf Pleśna, Bardfa Academy II, GKS Glinik II i Podhalanin Biecz.

Niesamowita gra naszych chłopaków, pewność siebie i pokazanie swoich mocnych stron pozwoliły znaleźć się w finale. Dwa miejsca na tak zwanym „pudle” kosztowały chłopaków wiele sił, a rodziców wiele emocji i „skoków pulsu”. Bardzo cieszy fakt, że zarówno chłopcy jak i rodzice czerpią niesamowita radość z gry w piłkę. Na wielkie brawa zasługują także Bartek Piórko, który zdobył tytuł najlepszego bramkarza i Seba Kloc, który zgarnął statuetkę najlepszego zawodnika turnieju, co także świadczy o tym, że dzisiejszy turniej możemy zaliczyć na wielki plus. Aczkolwiek słowa trenera, że gdyby miał 14 takich statuetek to rozdałby wszystkim, bo wszyscy swoją dzisiejsza postawą zasługują na tytuł „najlepszego zawodnika”, także ukazują nam jak świetnie radzili sobie nasi zawodnicy dzisiejszego popołudnia. A czemu 14? W półfinale zadebiutował w drużynie Tomuś Olszewski (grający na co dzień w drużynie skrzatów Westovii 2018) wnosząc mnóstwo radości na boisko.

Organizacja turnieju też zasługuje na wielkie słowa uznania. Płynność w grze, zaplecze gastronomiczne i nagrody na znakomitym poziomie. Do domu wracaliśmy w znakomitych humorach i z nadzieją na jeszcze wiele takich chwil.

Westovia I – Trener: Konrad Fryś – Eman Fryś, Seba Kloc, Antoś Nowak, Wojtek Olszewski, Fabian Płaksej, Kacper Strzelec

Westovia II – Trener: Michał Olszewski – Olek Gacoń, Kuba Kuta, Fabian Molecki, Eryk Patynowski, Bartek Piórko, Gabryś Sokołowski, Franek Warzecha