Informacje dot. Ligi Żaków i Ligi Orlików

Niebawem żaki i orliki Westovii przystąpią do zimowych zmagań w ramach Ligi Żaków i Ligi Orlików. Ci pierwsi mają czas przygotowań do 18 stycznia, lecz orliki do rywalizacji przystąpią już za tydzień. Rywale na pewno wymagający, a wśród nich Tarnovia, Dąbrovia, TAP i Liski Lisia Góra. Poniżej podane są terminy, a w orlikach dodatkowo podział na grupy.

Informujemy, że na te zawody trenerzy będą wyznaczać kadrę drużyny.

Liga ŻAKÓW
18 Styczeń 2014 –  DĄBROWA  TARNOWSKA (Hala Sportowa)
26 Styczeń  2014  –  TARNÓW (Hala Sportowa ul .Chemiczna 4)
22  Luty  2014  –   PLEŚNA  (Hala Sportowa ZSP)
22  Marca 2014 –   TARNÓW (Hala Sportowa ul. Chemiczna 4)

Liga ORLIKÓW
21 Grudzień 2013 –  DĄBROWA  TARNOWSKA (Hala Sportowa)
11 Styczeń  2014  –  TUCHÓW
25 Styczeń  2014  –  TARNÓW (Hala Sportowa ul .Chemiczna 4)
15 Luty  2014  –   CIĘŻKOWICE (Hala Sportowa ZSP)
15 Marca 2014 –   TARNÓW (Hala Sportowa ul. Chemiczna 4)

MOSIR TUCHÓW

PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE NA TURNIEJ, MIN. 30 MINUT PRZED ROZPOCZĘCIEM GIER SWOJEJ GRUPY. Plan gier trenerzy otrzymają przed turniejem.
REGULAMIN   LIGI ORLIKÓW i ŻAKÓW JESIEŃ – ZIMA – WIOSNA  2013/2014
1.W zawodach uczestniczą chłopcy i dziewczęta urodzeni;
ŻAKI – 2005 i młodsi , ORLIKI –  2003 i 2004 , legitymujący się aktualnym dokumentem jednoznacznie potwierdzającym tożsamość.
Zespoły występują w składach 7 osobowych ( 6 zawodników w polu + bramkarz) . HALA SPORTOWA (zima) – 6 osobowych ( 5 zawodników+bram.)

Czas gry;
ŻAKI –  (grupa 4 drużyn) 2x 10 min . ( grupa 5 drużyn)  2x 8 min
ORLIKI – (grupa 4 drużyn)  2x 12 min.  ( grupa 5 drużyn )  2x 10 min.

(Rozgrywki Halowe od 10 min. do 15 min.- uzależnione od możliwości czasowych wynikających z wynajęcia hali)
2.Mecze rozgrywamy piłką nr 4 ,przepis o spalonym nie obowiązuje. Turnieje sędziują; trenerzy, asystenci bądź sędziowie klubowi.
3.Piłka zagrana do swego bramkarza nie może być złapana w ręce tylko wybita nogą lub głową/w przeciwnym wypadku kara-rzut wolny pośredni z linii pola bramkowego/.
4.Rzut wolny; bramkę można zdobyć tylko z połowy przeciwnika, odległość muru 5 m..
5.Auty; zawodnicy samodzielnie wprowadzają piłkę nogą, zakaz strzałów bezpośrednio w światło bramki-(brak możliwości zdobycia bezpośrednio gola), odległość przeciwnika 3m.
6.Rzuty rożne wykonuje się z narożnika boiska, odległość przeciwnika 3 m.
7.Wznowienie gry, rzut od bramki ;
Bramkarz wprowadza piłkę nogą tylko do połowy boiska.
8.Mecze rozgrywamy na boiskach typu „ORLIK”  lub ¼ boiska piłkarskiego, bramki 5m na 2m. (Hala sportowa , bramki 3m. na 2m. lub 5m. na 2m.)
9. Rzuty karne wykonuje się z odległości 7m od bramki-ŻAKI i 9m. – ORLIKI.
10.Za przewinienia w grze stosuje się kary wychowawcze w zależności od rodzaju wykroczenia: 2 – 3  minut, lub wykluczenie do końca meczu.