Liga Orlików zawitała do Tuchowa

Gospodarzem II rundy Letniej Ligii Orlików był MOSiR Tuchów. Rozgrywki odbyły się na stadionie Tuchovii, a wzięły w nich udział te same drużyny co w I rundzie po za TAPem, który na zawody nie dotarł.

Tym razem pogoda sprzyjała młodym piłkarzom i mecze rozgrywane były przy świecącym słońcu.szczerba

W pierwszym pojedynku Orliki Westovii zmierzyły się z Tarnovią powtarzając wynik z turnieju w Tarnowie przegrywając 1:3. Jedynego gola dla „Żabek” zdobył Dominik „Kokon” Szczerba. Westovia w całym meczy stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji, ale zabrakło wykończenia, albo szczęścia, kiedy to Kacper „Repcak” Kukla huknął z daleka trafiając w poprzeczkę.

W drugim meczu Westovia zmierzyła się z drużyną Iskry Tarnów, które we wcześniejszym meczu została rozbita w stosunku 7:1 przez gospodarzy turnieju. „Żabki” zatem chciały dobić przeciwnika, jednak nie wykorzystując 100 % sytuacji nie udało się im to w przeciwieństwie do „Iskierek”, które miały dwie sytuacje podbramkowe i obie wykorzystały. Honorowego gola dla Westovii zdobył najbardziej zdecydowany zawodnik w polu karnym Korneliusz Kloch.

W ostatnim pojedynku Westovii przyszło mierzyć się z gospodarzami. Do tego pojedynku „Żabki”  przystąpiły nieco rozbite po dwóch porażkach, ale najlepszy zawodnik drużyny – „Kokon” nie poddał się i strzelił pierwszą bramkę dla czerwono – czarnych.  To dodało skrzydeł „Żabkom” i młodzi piłkarze nabrali wiatru w żagle. Euforia nie trwała jednak długo, bo MOSiR szybko wyrównał.

Wtedy do akcji ponownie wkroczył „Kokon”, który popisał się wspaniałym rajdem i mijając zawodników z Tuchowa jak tyczki strzelił drugą bramkę.

Następnie doszło do kolejnych wymian ciosów i padały bramka za bramkę. Ostatecznie wymianę zakończył Conrad Sterling zdobywając czwartą bramkę dla Westovii przy trzech zdobytych przez Tuchowian.  Po bramce pokazał on kibicom piękną cieszynkę.

Mecz zakończył się zwycięstwem Tarnowian w stosunku 4:3, a więc odwrotnie jak to miało miejsce w Tarnowie.

W drużynie Westovii swój debiut odnotował Szymon Sajdak, który pokazał się z bardzo dobrej strony, a wyróżniającym się pod każdym względem był Dominik „Kokon” Szczerba, który musiał walczyć zarówno z przeciwnikami, jak i niektórymi zawodnikami swojej drużyny i w walkę tą jako jedyny wkładał całe serce płuca i nogi.

Westovia wystąpiła w składzie : Oliwier Kolbusz, Jakub Kaleta, Bartosz Szatko, Bartosz Biś, Kacper Kukla, Conrad Sterling, Szymon Sajdak, Dominik Szczerba, Korneliusz Kloch.

kholbee