Młoda Orawa Winter Cup

W sobotę 4 marca w malowniczych okolicach Tatr, na hali w Lipnicy Wielkiej, odbył się turniej Młoda Orawa Winter Cup. W turnieju oprócz Westovii wzięły udział okoliczne drużyny m.in. Podhale Nowy Targ, Jordan Jordanów, Wierchy Rabka, Master Kids Skawa i gospodarze Orawa Jabłonka. Rozegraliśmy łącznie w dwóch rundach 10 meczów po 15 minut i każdy z naszych młodych zawodników zasłużył na słowa pochwały!

Kacper po raz kolejny w paru meczach spróbował swoich sił w bramce i potrafił ją wręcz zamurować – nie zapominając o rozgrywaniu piłek do przodu. Ile bramek nastrzelali Franek, Fabian i Emek to aż trudno policzyć – jeśli jak zawodowcy mieliby dostawać piłkę po strzeleniu hattricka już po kilku meczach nie byłoby czym grać. Antek również zaprezentował dotychczas swoją najlepszą formę strzelecką – oprócz kilku bramek zaliczył również pięknego siniaka pod okiem (namacalny dowód twardej gry całej naszej drużyny). Wojtek zanotował kilka świetnych asyst i ładnych sztuczek technicznych. A na koniec na osobne słowa pochwały zasługuje Kuba, który ofiarną grą na całym boisku, pod obiema bramkami zapracował na to by okazały puchar za uczestnictwo w turnieju nie wymagał losowania, tylko powędrował prosto w jego ręce!

W kilku spotkaniach nasi zawodnicy przekonali się co to znaczy twardy góralski charakter, ale pokazali również, że im też niczego nie brakuje, a zacięcia do gry już zdecydowanie! Nikt też tak pięknie nie cieszył się z gry, strzelonych bramek i udanych interwencji w defensywie!

Wyróżnić trzeba również organizację turnieju i to pod każdym względem, a oscypków i innych serków na pewno nikt nie zjadł tyle co „goście z Tarnowa”.

A rodzice? Jak zawsze: nieliczni ale fanatyczni!

I w ogóle spod samiuśkich „Tater” jeszcze długo roznosiło się gromkie „Hej Hej WESTOVIA!!!”

Westovia 2016: Fabian Płaksej, Kacper Strzelec, Wojtek Olszewski, Jakub Kuta, Franek Warzecha, Eman Fryś, Antek Nowak.