MMP U-14

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-14

Westovia U-14 szósta w kraju
III Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-14 odbyły się w Nowej Rudzie w dn. 26-27 stycznia 2013 r. W eliminacjach do turnieju głównego wystartowały dwie tarnowskie ekipy, lecz AF Hesed nie zdołał się przedostać do finałów. Ta sztuka udała się Westovii i z nadziejami wyruszyli, by powalczyć o najwyższe miejsce w kraju.Już pierwszy grupowym rywalem był obrońca tytułu Gwiazda Ruda Śląska, więc też duże wyzwanie i swoisty sprawdzian przed kolejnymi meczami. Wśród młodych tarnowian panowała jednak pewna blokada w pierwszych minutach i rywal to wykorzystał strzelając bramkę. Ta sytuacja w końcu się obróciła i wyrównał Arkadiusz Boruch. Kiedy zaś do siatki trafił Mateusz Gucwa wówczas Westovia miała zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Niestety strzał z ostrego kąta zaskoczył bramkarza, a po chwili nieodgwizdany faul rywala dał im trzecią bramkę i na inaugurację przydarzyła się porażka. W drugim decydującym meczu rywale z Gdańska okazali się być najsłabsi w grupie i gładko Westovia wygrała 6-1. Awans do ćwierćfinału z drugiego miejsca wskazywał na pojedynek z Rekordem Bielsko Biała, czyli rewanż za eliminacje w Wieliczce, gdzie tarnowianie wygrali. Tym razem Rekord wyciągnął wnioski i schował się za podwójną gardą nastawiając się na kontrataki. Ta taktyka okazała się na tyle skuteczna, że bielszczanie aż czterokrotnie pakowali piłkę do siatki i to oni awansowali do półfinału. Westovia zaś musiała walczyć o miejsca 5-8. Tam doszło do pojedynku z Glinikiem Gorlice i Góralem Tryńcza, czyli drużynami z którymi AF Hesed przegrał i nie awansował do noworudzkich zawodów. Drużyna z Małopolski była również towarzyszem podróży Westovii, więc też prestiż tego pojedynku był szczególny. Bardzo ważną bramkę dającą prowadzenie zdobył kapitan Dariusz Żaba, ale gorliczanie zdołali tą stratę odrobić. Decydujący cios zadał w końcówce meczu Jakub Szymański i Westovia mogła przystąpić do rywalizacji o 5 miejsce. Tam jednak gola zdobył Mateusz Gucwa, a Góral Tryńcza strzelił cztery i to oni się cieszyli ze zwycięstwa. Tym samym UKS Westovia Tarnów jest szóstą drużyną w kraju.

Gwiazda Ruda Śląska 3:2 UKS Westovia Tarnów
Mateusz Gucwa, Arkadiusz Boruch

Akademia Piłkarska Santos Gdańsk 1:6 UKS Westovia Tarnów
Dariusz Żaba 2, Maciej Smagacz, Mateusz Gucwa, Miłosz Anioł, Arkadiusz Boruch

Gwiazda Ruda Śl. 11-1 AP Santos Gdańsk

ćwierćfinał:
Rekord Bielsko – Biała 4:0 UKS Westovia Tarnów

miejsca 5-8
GKS Glinik Gorlice 1:2 UKS Westovia Tarnów
Dariusz Żaba, Jakub Szymański

UKS Westovia Tarnów 1:4 Góral Tryńcza
Mateusz Gucwa

westovia-nowa-ruda-00

UKS Westovia Tarnów: Jakub Szymański, Arkadiusz Boruch, Oskar Oszust, Michał Boruch, Dariusz Żaba, Miłosz Anioł, Dawid Cich, Mateusz Gucwa, Maciej Smagacz i Wojciech Stańczyk oraz Marek Nalepka, Artur Koza i Mariusz Żaba. Do grona kibiców dołączył również Sławomir Oszust, Ewa Żaba i Agnieszka Nalepka.

.Do pobrania: Regulamin rozgrywek.
Oficjalna strona mistrzostw: www.futsalmmp.pl

ELIMINACJE:

Awans Westovii do finałów MMP U-14
Bardzo udanie podopieczni Marka Nalepki zaprezentowali się w turnieju eliminacyjnym do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w Wieliczce i z kompletem punktów wywalczyli awans. W pierwszym meczu MKF 99 Grajów jako gospodarz stawiał mocny opór i choć prowadziliśmy 1-0 po golu Jakuba Szymańskiego to rywale wyrównali. W późniejszej fazie zawiodła przede wszystkim skuteczność, a gdy w końcu Miłosz Anioł i Maciej Smagacz zakończyli golem swoje akcje to MKF Grajów szybko odpowiedział trafieniem. Ostatecznie jednak udało się utrzymać korzystny wynik. Drugi pojedynek był jeszcze bardziej emocjonujący, a Rekord Bielsko Biała zdecydowanie lepiej rozpoczął spotkanie i prowadził już 2-0. Jeszcze przed przerwą Dariusz Żaba zdołał strzelić bramkę kontaktową, a później wyrównał stan rywalizacji. Napór w drugiej części gry był nieustanny, ale to rywale strzelili gola z rzutu wolnego. W samej końcówce kunsztem strzeleckim wykazał się jednak Arkadiusz Boruch i najpierw zdobył gola wyrównującego, a na 9 sekund przed końcem zapewnił zwycięstwo i awans Westovii do MMP. Trzeci mecz był już tylko potwierdzeniem doskonałej dyspozycji zawodników i po dwóch bramkach Arkadiusza Boruch, dwóch Macieja Smagacza oraz trafieniach Miłosza Anioła i Dawida Cicha ograli rówieśników z Chrzanowa 6-0.

 

 

Awans wywalczyli: Michał Boruch, Dariusz Żaba, Arkadiusz Boruch, Wojciech Stańczyk, Oskar Oszust, Dawid Cich, Jakub Szymański, Maciej Smagacz i Miłosz Anioł oraz Marek Nalepka, Mariusz Żaba, Przemysław Barnaś i Artur Koza.

MOKSiR II Chrzanów – Rekord Bielsko-Biała 1:6

MKF ’99 Grajów – UKS Westovia Tarnów 2:3
Jakub Szymański, Miłosz Anioł, Maciej Smagacz

UKS Westovia Tarnów – Rekord Bielsko-Biała 4:3 (1:2)
2x Arkadiusz Boruch, 2x Dariusz Żaba

MKF ’99 Grajów – MOKSiR II Chrzanów 4:3

UKS Westovia Tarnów – MOKSiR Chrzanów 6:0
2x Maciej Smagacz, 2x Arkadiusz Boruch, Miłosz Anioł, Dawid Cich

MKF ’99 Grajów – Rekord Bielsko-Biała 0:9 (0:4)

Niestety nie udało się awansować naszym przyjaciołom z AF Hesed, gdyż w turnieju eliminacyjnym w Tarnowie zajęli trzecią lokatę.

Fotogaleria