Mnoga ilość debiutów na początku zmagań halowych

Po miesięcznej przerwie w rozgrywkach Małych Orłów organizowanej przez Tarnowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej wracamy do rozgrywek, a tym razem okres zimowy zmusza do gry na hali sportowej. Jako pierwsi na w sobotę zaprezentowali się żaki młodsze, czyli rocznik 2010. Bardzo fajne mecze, nowe doświadczenia boiskowe, choć w większości rywalami były drużyny, z którymi już nie raz przyszło rywalizować podopiecznym trenera Piotra Srebro. Na rozgrywki udała drużyna odpowiednio przygotowana, a jednym z elementów był mecz towarzyski z UKS Pleśna, którym dziękujemy za zaproszenie. Goli nie brakowało, a najtrudniejsze spotkanie to derbowy pojedynek z Błękitnymi, co fajnie świadczy o formie rozwoju obu klubów. Podobnie zresztą było w konfrontacji skrzatów, gdzie grała jedna z trzech drużyn. Ci „doświadczeni” zawodnicy z rocznika 2012 właśnie w podobny sposób rywalizowali w niedzielny poranek, a w swoich poczynaniach byli fantastyczni. Szkoda, że problemy zdrowotne dopadło w ostatniej chwili aż trzech zawodników, ale i tak świetna forma była ich mocną stroną.

Najważniejszym wydarzeniem mimo wszystko było pojawienie się w rozgrywkach dwóch nowych drużyn Westovii. Od początku września trwają treningi dwóch grup, które pałają miłością do piłki nożnej, a dla wszystkich było to debiut. W grupie rocznika 2012, prowadzonej przez trenera Macieja Smagacza już na początku zmagań udało się zdobyć pierwsze gole. Kamil Witek, Kuba Gargul i Mikołaj Sołowij strzelili swoje pierwsze bramki w oficjalnych zawodach, a Tadeusz Kosior wyróżniał się jako bramkarz, choć nie używał do tego rąk, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiają przedstawiciele rocznika 2013, a grając w tym wieku przeciwko starszym kolegom to nie lada wyzwanie. Występ należy uznać jako doskonały, bo w każdym meczu padały bramki z obu stron! Jeden samobój niczego zmienia, a Antoni Warzycha, Kajetan Stano i Michał Boda mogą się czuć pierwszymi strzelcami swojej drużyny, a to napawa optymizmem w następnych zmaganiach.

Westovia 2010: Piotr Srebro, Karol Kot, Krystian Płachno, Marek Dobrowolski, Szymon Lis, Szymon Mazur, Arkadiusz Podsiadło, Mateusz Soboń, Damian Filiński, Igor Łoś oraz trener Piotr Srebro.

Westovia 2012 TW: Tobiasz Halski, Franek Patyk, Szymon Szynal, Adam Kubis, Alan Lasota, Kryspin Mleczko oraz Dariusz Kubis i Rafał Halski.

Westovia 2012 MS: Jakub Stańczyk, Tadeusz Kosior, Kamil Witek, Kuba Gargul, Adrian Mróz, Szymon Banach, Mikołaj Sołowij, Filip Kukla oraz trener Maciej Smagacz.

Westovia 2013: Kinzerski Eryk, Solakiewicz Łukasz, Stono Kajetan, Michał Boda, Koziara Marcel, Kozioł Wiktor, Franek Czerwinski, Warzecha Antoni oraz trener Tomasz Sołowij.