Nierówne pojedynki młodzików

Trzy mecze po weekendzie zagrały trzy zespoły młodzików, ale ich forma, jak i wyniki są w kratkę. Wszystkie trzy spotkania zostały rozegrane na wyjeździe, ale tylko jedno zostało przyniosło zdobycz punktową. W dniu dzisiejszym miał się odbyć czwarty mecz, ale pogoda nieco popsuła plany i mecz rocznika 2006 z Dunajcem Mikołajowice nie dojdzie do skutku. Ten mecz został przełożony na najbliższy wtorek, 22 maja. Ty samym mają małą przerwę i do kolejnych zawodów mają się czas przygotować. W poniedziałkowym meczu rywalem w Nowej Jastrząbce był Sokół Stare Żukowice i gospodarze wyszli osłabieni kadrowo. To nieco ułatwiło zadanie, a Piotr Półkoszek, Adrian Witek, Dawid Słota, Kacper Okoński Kacper Jurek i dwa razy Łukasz Radzik wbijali piłkę do siatki, co dało wygraną 7-0. W tym samym dniu swój mecz rozgrywał rocznik 2005, ale Pogórka Wola nie okazała się miejscem zdobyczy punktowej. Pierwsza połowa to gra błędów, przez co straciliśmy dwie bramki. Po zmianie stron było o wiele lepiej i już na początku po strzale Igora Janikowskiego odpowiednio nogę dokłada Jakub Burak. Ten pierwszy z asystenta stał się egzekutorem i doprowadził do remisu. Kontrowersyjna bramka na 3:2 dla Pogorii, dała im „wiatr w plecy” i szybko podwyższyli wynik. Ładny strzał Mateusza Grybosia był golem kontaktowym, a Westovia zaczęła atakować prawie całą drużyną. Niestety nie udało się wyrównać, a w dodatku gospodarze z kontrataki przypieczętowali wygraną. Jeszcze gorzej poradzili sobie ich rówieśnicy w I lidze i choć rozpoczęliśmy odważnie, ofensywnie to nie udało się zaskoczyć Dąbrovii. W ciągu trzech niefortunnych minuta tracimy dwa gole po niewmuszonych błędach i znów trzeba było gonić wynik. Po tym czasie przejęliśmy inicjatywę i mieliśmy przewagę, lecz mimo kilku dogodnych akcji nie zdobyliśmy tego najważniejszego czyli bramki, a co za tym idzie punktów. Gospodarz w tym meczu po prostu był solidniejszy i w nagrodę ukuł nas trzeci raz na sam koniec. Choć w tym meczu były dobre momenty, to niestety za to punktów się nie dostaje. W dzisiejszym meczu na pochwałę zasługuje Antek Klepacki, który zagrał najlepszy mecz w tym sezonie. Tak więc musimy dalej szukać punktów w innych meczach.

Sokół Stare Żukowice – Westovia 0-7 (Piotr Półkoszek, Adrian Witek, 2x Łukasz Radzik, Dawid Słota, Kacper Okoński, Kacper Jurek)

Westovia: Krzysiek Osysko, Paweł Kozyra, Nikodem Świątek, Alan Ryś, Piotr Półkoszek, Dawid Słota, Kacper Jurek, Adrian Witek, Kacper Okoński, Filip Manijak, Wojtek Wiejacki, Łukasz Radzik i Paweł Ciemny

Pogoria Pogórska Wola – Westovia 5-3 (Jakub Burak, Igor Janikowski, Mateusz Gryboś)

Westovia: Jerzy Dusza, Bartłomiej Kurczab, Kacper Czarnowski, Igor Niemczura, Piotr Kupiec, Mateusz Gryboś, Filip Cierpich, Jakub Burak, Iga Chrząszcz i Igor Janikowski.

Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska – Westovia 3:0(2:0)

Westovia: Oliwier Piwowarczyk, Kacper Srebro, Daniel Wójtowicz, Jakub Soja, Wiktor Wojtanowski, Fabian Jasiak, Szymon Jamróg, Adam Kaczka, Igor Poznański, Patryk Mleczko, Mariusz Pawłowski, Wiktor Cegliński, Wojtek Czabański, Adrian Kużdżał i Antek Klepacki