Nowy sezon rozpoczęty przez młodzików

Nowy sezon 2017/2018 oficjalnie rozpoczął się w minioną sobotę, kiedy to na zmodernizowanym stadionie Błękitnych Tarnów wystąpiły dwa zespoły Westovii. W bieżącym sezonie najstarszą grupę tworzyć będą trampkarze, czyli rocznik 2004 i młodsi, a oni swoje pierwsze ligowe starcia będą mieli we wrześniu. Tą kadrę uzupełniać będą zawodnicy z rocznika 2005, którzy awansowali do I ligi młodzików i te rozgrywki będą ze sobą łączyć. Natomiast pierwszy mecz ligowy rozegrają w poniedziałek w Zakliczynie. Na poziomie młodzika występują jeszcze dwa zespoły i obywa inaugurację mieli w sobotę. Absolutni debiutanci na tym poziomie, czyli rocznik 2006 prowadzony przez Pawła Kasprzyka i Pawła Półkoszka fenomenalnie spisali się na otwarcie zmagań, a mimo kilku braków kadrowych zaaplikowali rywalom aż tuzin goli. Zanim przystąpili do rywalizacji ligowej to swoje przetarcie mieli na turnieju w Staniątkach, co z pewnością zaowocowało aktualną formą. Do dyspozycji trenerów było czternastu zawodników, a po pierwszych nieudanych próbach w końcu padł pierwszy gol. Na listę strzelców wpisał się Wiktor Cegliński, a tą pierwsza, historyczną bramkę zdobył strzałem z lewej nogi. Później dodał dwie kolejne i z=skompletował hattricka. W jego ślad poszedł występujący w dniu na … prawej obronie Paweł Chłoń o niczym Roberto Carlos włączał się w akcje ofensywne swojego zespołu. Pierwsze dwie zdobył jeszcze przed przerwą, a wynik pierwszej połowy ustalił Kacper Okoński wykorzystując podanie z głębi pola. Po zmianie stron rywal popisał się skuteczną akcją, a to podrażniło zawodników Westovii i raz po raz sunęły ataki na bramkę GAS Rozwój Szerzyny. Swojego gola zaliczył stoper Nikodem Świątek, który wyśmienicie zachował się po wykonaniu rzutu rożnego, a później Wojciech Wiejacki, Dawid Słota i dwukrotnie Łukasz Radzik podwyższali wynik. Rywal popisał się także pięknym uderzeniem, po którym Krzysztof Osysko był bez szans, ale cała drużyna może być z siebie bardzo dumna.

Westovia 2006 – GAS Rozwój Szerzyny 12-2 (️3x Wiktor Cegliński, 3x Paweł Chłoń, 2x Łukasz Radzik, Wojciech Wiejacki, Kacper Okoński, Nikodem Świątek, Dawid Słota)

Westovia 2006: Krzysztof Osysko (BR), Wojciech Wiejacki, Kacper Okoński, Nikodem Świątek, Dawid Słota, Jakub Marchwica, Łukasz Radzik, Wiktor Cegliński, Paweł Kozyra, Filip Manijak, Paweł Chłoń, Adam Wrochniak, Partyk Tomaszowicz, Nikolas Owca.

Galeria 1: GAS Rozwój Szerzyny
Galeria 2: GAS Rozwój Szerzyny
Galeria 3: Turniej – Staniątki

Westovia 2005 nie miała takiego dobrego początku sezonu, a to dlatego że przystąpili do meczu z Koszycami Wielkimi w dużym osłabieniu kadrowym i na dodatek wystąpili o jednego zawodnika mniej. Mimo tego osłabienia to pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, a piłka minimalnie chybiła celu. Zaraz po tym pojawił się prosty błąd defensywy i niestety to goście objęli prowadzenie. Grając bez zmian i jednego zawodnika mniej, głównie gra z kontry była celem „żabek”, a ten minimalny wynik udało się utrzymać do przerwy. Tuż po zmianie stron szybko jednak było już 0-2. Jednakże druga połowa była bardziej wyrównana, a na samym początku Piotr Tomaszowicz wychodzi sam na sam, lecz nie trafia w światło bramki. Zaraz po tym, goście mają taką samą sytuację i podwyższają wynik na 3:0. Gospodarze dalej atakowali, co dało im trafienie przez Wiktora Wojtanowskiego po ładnym podaniu „Gałczera” na 1:3. Gospodarze mogli jeszcze zdobyć bramkę, ale nieskuteczność w tym meczu nie była mocną stroną i mecz zakończył się zwycięstwem gości 1:3.

Westovia 2005 – Koszyce Wielkie 1:3 (Wiktor Wojtanowski)
Westovia 2005: Burak Jakub, Niemczura Igor, Mleczko Patryk, Chrząszcz Iga, Gryboą Mateusz, Kurowski Michał, Tomaszowicz Piotr, Wojtanowski Wiktor.