Orliki w dwóch turniejach

Małe zamieszanie wkradło się podczas drugiej eliminacji Ligi Orlików, gdzie grupa 2005 miała wystąpić w Radłowie, lecz ze względu na niefortunny termin w środę, udział naszej drużyny był niemożliwy ze względu na brak opiekuna. Udało się jednak przenieść do innej grupy, która rozgrywała swoje mecze we wcześniej podanym terminie, czyli czwartek. W tym dniu mogliśmy więc wystawić nawet dwa zespoły i swoją prośbę o dołączenie skierowaliśmy do zaprzyjaźnionej Iskry Tarnów, która była gospodarzem turnieju. Trener Wojciech Pożdał przygotował dwa boiska do tych zmagań, dzięki czemu grupa prowadzona w tym dniu przez Artura Kozę i Marcina Grybosia mogła wystawić dwie ekipy. Również gospodarze wystawili dwa zespoły, a mocne drużyny Wolanii Wola Rzędzińska i MOSiRu Tuchów należały do grona faworytów tej rywalizacji. Nie udało się zebrać wszystkich zawodników Westovii, nie licząc oczywiście tych trenujących w młodzikach, ale dzielnych piętnastu zawodników zostało podzielonych na dwa zespoły. Pierwszym meczem była wewnętrzna konfrontacja, po której drużyna A wygrała 2-1. Na trafienia Maksymiliana Siemka i Krzysztof Kaczaka odpowiedział Oliwier Sądowicz. Nie była to jedyna bramka zespołu „B”, bo na koniec mierzyli się z drugim zespołem Iskry i po trafieniu w debiucie Ksawerego Zelka wygrywali 1-0. Wszystko wydawało się być na dobrej drodze, ale bardzo dobrze spisujący się między słupkami Wiktor Wojtanowski bardzo chciał również pobiegać za piłką, a zmiennicy nie zatrzymali trzech piłek lecących w światło bramki. Gdy jednak była szansa to w rolę bramkarza w obu zespołach wcielał się Kacper Srebro, który miał mnóstwo roboty, a ze swoich obowiązków wywiązywał się fantastycznie. Tak też był m.in. w meczu z MOSiRem, który często atakował i przeważał w tym meczu, lecz nie zdołał umieścić piłki w siatce. Udało się z kolei Mateuszowi Krawczykowi i zwycięstwo 1-0 dawało szansę nawet na drugie miejsce. Grając jednak mecz po meczu i to bez zmiany, nie udało się nawiązać równorzędnej walki z gospodarzem i Iskra w pełni zasłużenie wygrała 3-0 spychając nasz zespół na trzecie miejsce. Wcześniej wygrali z ich drugą drużyną 2-0, a jedną z bramek zdobył jeden z najlepszych w turnieju zawodników, Krzysztof Osysko.

Westovia I – Westovia II 2-1 (Maksymilian Siemek, Krzysztof Kaczak – Oliwier Sądowicz)
Westovia I – Wolania Wola Rzędzińska 0-2
Westovia II – Wolania Wola Rzędzińska 0-4
Westovia I – MOSiR Tuchów 1-0 (Mateusz Krawczyk)
Westovia II – MOSiR Tuchów 0-3
Westovia I – Iskra I Tarnów 0-3
Westovia I – Iskra I Tarnów 0-2
Westovia I – Iskra II Tarnów 2-0 (Mateusz Krawczyk, Krzysztof Osysko)
Westovia II – Iskra II Tarnów 1-3 (Ksawery Zelek)

Westovia: Kacper Srebro, Mateusz Gryboś, Krzysztof Osysko, Maciej Firszt, Mateusz Krawczyk, Maksymilian Siemek, Krzysztof Kaczak oraz Igor Niemczura, Oliwier Sądowicz, Wiktor Wojtanowski, Alex Roczniak, Ksawery Zelek, Bartłomiej Gabara, Oskar Mazur, Michał Fulara.

Także z czterech do sześciu urosła grupa w Zbylitowskiej Górze, gdzie wystąpiły dwa zespoły Westovii 2006. Tu dość nieoczekiwanie dołączyła Unia Tarnów z dwoma zespołami i także na dwóch równoległych boiskach drużyny rozgrywały swoje pojedynki. To właśnie tarnowskie drużyny rywalizowały w finale o pierwsze miejsce, lecz tym razem „jaskółki” okazały się lepsze. Druga drużyna w meczu drużyn, które zajęły trzecie miejsce w grupie nie sprostała swoim rywalom ze Skrzyszowa i przegrała rywalizację. „- Chciałem pochwalić Kacpra Okońskiego, Szymona Piechnika oraz dwóch broniących z konieczności Filipa Manijaka i Fabiana Jasiaka– komentuje trener Paweł Kasprzyk.

Westovia: Piotr Półkoszek, Paweł Kozyra, Dawid Słota, Nikodem Świątek, Kacper Marszalik, Łukasz Radzik, Kacper Jurek oraz Kuba Blicharz, Kacper Okoński, Wojtek Wiejacki, Filip Manijak, Fabian Jasiak, Wiktor Cegliński i Szymon Piechnik.

Westovia II – Dunajec Zbylitowska Góra 2-2 (2x Wiktor Cegliński)
Westovia II – Unia I Tarnów 1-9 (Wojciech Wiejacki)
Westovia II – LUKS Skrzyszów 2-6 (Wojciech Wiejacki, Wiktor Cegliński)
Westovia I – Unia II Tarnów 2-1 (Nikodem Świątek, Kacper Jurek)
Westovia I – LUKS Skrzyszów 2-0 (Kacper Jurek, Kacper Marszalik)
Westovia I – Unia I Tarnów 0-3

Galeria 1:2005

Galeria 2 – fot. Artur Kaczak: