Kolejną wiosenną sobotę w środku zimy Orliki Westovii spędziły na hali, tym razem w Skrzyszowie. Odbył się tam świetnie zorganizowany turniej o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów. Wzięły w nim udział  dwie drużyny gospodarzy tj. Skrzyszów 2003 i 2004, drużyna z Szynwałdu, Pogoria Pogórska Wola, Wolania Wola Rzędzińska i dwie drużyny z Tarnowa tj. Iskra i Westovia. Całe rozgrywki odbywały się w przyjacielskiej atmosferze bo na boisku spotykali się sami znajomi z życia codziennego, którzy swoją piłkarska pasję rozwijają w różnych klubach.

Skrzyszów 1

W drużynie Westovii pojawili się dwaj nowi zawodnicy, Mateusz Podosek i Szymon Kaczmarczyk, którzy świetnie wprowadzili się w zespół i na boisku z resztą drużyny tworzyli zgrany monolit.

Ze zmiennym szczęściem przyszło grać drużynie „Żabek” W pierwszym meczu odnotowały one bezbramkowy remis z Iskrą, ale w ogóle pierwsze trzy mecze turnieju kończyły się wynikami 0:0. Dopiero w czwartym meczu turnieju, a drugim Westovii z  młodszą drużyną gospodarzy bramkę odczarował Conrad Sterling, który otrzymał doskonałe podanie od Szymona Kaczmarczyka. „Żabki” mecz ten wygrały 1: 0.

W dwóch kolejnych meczach Westovia musiała przełknąć gorycz porażki. Bardzo bolała porażka z Pogorią Pogórska Wola, bo w całym meczu to Westovia narzucała warunki gry, a jeden strzał pod koniec spotkania zadecydował o zwycięstwie Pogorii. W meczu z Wolanią Wola Rzędzińska nasi przeciwnicy byli zdecydowanie lepsi i spotkanie zakończyło się rezultatem 0:3.

Pomimo porażki do kolejnego meczu chłopcy przystąpili mocno zmotywowani i to znowu oni dominowali na boisku. Nie udało się jednak przekuć tego na wynik i kolejny remis 0:0.

W ostatnim meczu Westovia niesiona dopingiem kolegów z Iskry walczyła z Szynwałdem. Pomimo ofiarnej i bardzo wyrównanej gry mecz zakończył się porażką w stosunku 1:2, a bramkę dla Westovii zdobył Bartosz Biś. Tym zwycięstwem młodzi piłkarze z Szynwałdu zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju.

Ostatecznie Westovia zajęła 5 miejsce, ale turniej należy zaliczyć do jednego z bardziej udanych, gdyż patrząc z boku na akcje chłopców ręce same składały się do oklasków. Perfekcyjne wymiany podań, wyjścia na pozycję i komunikacja podobały się wszystkim. Brakło tylko szczęścia, bo piłka nie chciała wpadać do bramki przeciwników.

Cała drużyna zasługuje na wielkie słowa uznania, a na szczególną pochwałę zasłużył Dominik Szczerba, który przesunięty został dzisiaj do obrony i na tej pozycji spisywał się znakomicie nie tylko przerywając akcje przeciwników, ale także wyprowadzając i konstruując  ataki swojej drużyny.

Kokon

Westovia pod wodzą trenera Rafała Kozieła wystąpiła w składzie Oliwier Kolbusz – Dominik Szczerba, Bartosz Szatko, Jakub Kaleta, Szymon Kaczmarczyk, Mateusz Podosek, Bartosz Biś, Kacper Kukla, Conrad Sterling, Maksym Główczyk i Korneliusz Kloch.

Ostateczna kolejność drużyn :

  1. Szynwałd                    14 pkt
  2. Iskra                             12 pkt
  3. Wolania                       11 pkt
  4. Skrzyszovia 03          6 pkt
  5. Westovia                    5 pkt
  6. Skrzyszovia 04          4 pkt
  7. Pogoria                        4 pkt

 

kholbee