Podwójnie przerwana passa

Miniony weekend pełen nowości, a szczególnie dotyczyło to rocznika 2008, który po raz pierwszy zagrał w formie młodzików, czyli w systemie dziewiątkowym, ze spalonymi, autami wyrzucanymi rękoma i ściśle ustalonymi pozycjami na boisku. Swój pierwszy mecz rozegrali w Nowej Jastrząbce z miejscowymi rówieśnikami. Obydwa zespoły były zbliżone poziomem, dzięki czemu akcje były zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Pierwsze gole w takiej formie zdobył Emanuel Tyka i Xavier Michoń, a liczymy, że na wiosnę, gdy już tych sparingów będzie więcej, to wówczas także pojawią się inni strzelcy.  Długą listę strzelców posiada natomiast rocznik 2004/2005 i pojechali po kolejne punkty do Pogórskiej Woli, gdzie zawsze trudno się grało. Niestety, potwierdziło się to także i tym razem, bo miejscowi wykorzystali swojego szybkiego napastnika i kilka nadarzających się okazji. Gole Sebastiana Kozy i Igora Poznańskiego nie dały punktów, a w dodatku została przerwana świetna passa zwycięstw. Jest to pierwsza strata punktów w tym sezonie, a do rozegrania zostało ostatnie starcie, decydujące o awansie. Passę przerwał też rocznik 2006, który do tej pory ani raz nie wywiózł punktów z meczów wyjazdowych. W końcu jednak to nastąpiło, grając na boisku w Oleśnie. Padło łącznie aż 11 goli, ale tym jednym więcej może pochwalić się drużyna Westovii, co daje pełnię szczęścia. Huśtawka nastrojów była przez całe spotkanie, ponieważ gospodarze najpierw wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a później oddali inicjatywę. Tarnowianie zdobyli kolejne pięć goli, by gracze z Olesna znów wzięli się za strzelanie goli i był już wynik „stykowy” 5-4. Niezawodny Bartłomiej Zieliński powiększył znów przewagę, czym skompletował hattricka, a rywal zdołał jeszcze raz odpowiedzieć, tuż pod koniec spotkania.  Wcześniej celnym strzałem popisał się Łukasz Radzik i dwukrotnie Igor Wielgus.

Westovia 2008: Bieńkowski Kamil, Gromniak Gordian, Jarmuła Filip, Jochym Franciszek, Kaczmarczyk Dawid, Michoń Xavier, Onik Emil, Piszczek Oliwier, Rosiak Natan, Senderak Bartosz, Solarz Adrian, Szczepański Michał, Szczerba Alan, Tyka Emanuel, Tymoszuk Damian, Tyrka Filip, Wałach Hubert, Woch Kornel oraz trener Artur Koza.

LZS Olesno – Westovia Tarnów 5:6
Bramki: 3x Bartłomiej Zieliński, 2x Igor Wielgus, Łukasz Radzik

Westovia 2006: Piotr Półkoszek, Krzysztof Osysko, Nikodem Świątek, Kacper Okoński, Paweł Ciemny, Filip Manijak, Mariusz Pawłowski, Wiktor Cegliński, Łukasz Radzik, Bartłomiej Zieliński, Adrian Witek, Igor Wielgus, Piotr Maziarka, Filip Rogalski oraz trenerzy Bartłomiej Klepacki i Paweł Półkoszek.

Pogoria Pogórska Wola – Westovia Tarnów 5:2
Bramki: Sebastian Koza, Igor Poznański

Westovia 2004: Oliwier Piwowarczyk, Jakub Soja, Daniel Wójtowicz, Bartek Świder, Adam Kaczka, Adrian Kużdżał, Dawid Słota, Igor Poznański, Sebastian Koza, Patryk Mleczko, Karol Bednarz, Szymon Jamróg, Wiktor Cegliński, Michał Radzik.

2004
2006
2008