Przygotowania do sezonu

Miło nam poinformować iż dwóch zawodników Oktawian Zawadzki oraz Tomasz Wantuch z grupy Westovia 2010 od Trenera Krzysztof Krauze zostało zaproszonych na Turniej Top Elite w Nowinach do zespołu KKP Korona który odbędzie się w dniach 1-3 marzec 2024. W turnieju wezmą udział drużyny Ekstraklasy Polskiej jak i z zagranicy.
Również niezmiernie ucieszyła nas informacja z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej o powołaniu w ostatniej chwili Wiktora Łąckiego również z tej samej grupy do Kadry MZPN na Międzynarodowy Turniej w Zabrzu, który odbył się w miniony weekend. Dodajmy, iż Kadra MZPN wygrała cały ten turniej a Wiktor dołożył bardzo dużą cegiełkę do tego sukcesu.
Drużyna Westovia 2010 bardzo mocno pracuje od zakończenia rundy jesiennej. W listopadzie ubiegłego roku wystąpiła w dwóch turniejach bardzo mocno obsadzonych w Woli Chorzelowskiej oraz w Stróżach, gdzie zajęli odpowiednio 2 i 1 miejsce grając z z drużynami takimi jak: Korona Kielce, Siarka Tarnobrzeg, Ajax Radom, KS Łomianki, Akademia Mistrzów Cracovia, Karpaty Krosno, Górnik Wieliczka, AP Beskidzka.
Od stycznia przygotowują się do rozgrywek ligowych trenując 3 razy w tygodniu oraz rozgrywając co tydzień sparingi z wymagającymi rywalami.
Westovia 2010 – Resovia 2011 – 3:5
Westovia 2010 – AP Beskidzka 2010 – 8:8
Westovia 2010 – Okocimski Brzesko 2009/2010 – 3-6
Westovia 2010 – Korona Kielce 2010 – 4-6
Liga Halowa Trampkarzy – 1 miejsce

Kadra: Wantuch Tomasz, Wojciechowski Bartek, Wojciechowski Tomasz, Ruciński Szymon, Niewola Oliwier, Niewola Igor, Średniawa Aleks, Brożek Kamil, Łącki Wiktor, Mierzwa Aleks, Turak Eryk, Olearczyk Aleksander, Zawadzki Oktawian, Osika Nikodem, Smutniak Filip, Kwatyra Damian, Miśkiewicz Kacper, Srebro Piotrek oraz Postawa Iwo.

W drugim tygodniu ferii drużyna Westovia 2010 razem z grupa Westovia 2011 oraz trenerem tej grupy Pawłem Holcmanem wybierają się na tygodniowy obóz sportowy do centrum JJ Center w Krakowie.
Po powrocie obydwie drużyny maja zaplanowany turniej 3 dniowy w Woli Chorzelowskiej plus 2 sparingi (Stal Mielec oraz wewnętrzny miedzy drużynami Westovii 2011 , 2010 i 2009). Będą to ostatnie szlify przed nadchodzącymi rozgrywkami ligowymi.