„Puchar Króla” w rękach Westovii

Dość niecodzienny, aczkolwiek bardzo ciekawy system rozgrywek towarzyszył dwunastu drużynom startującym w turnieju skrzatów rocznika 2008 rozgrywanym w Staniątkach k. Krakowa. Zawody bardzo ciekawe i mocno obsadzone, a wysoki poziom sportowy już był widoczny. 3 grupy zespołów zagrały w kategorii ligi angielskiej, niemieckiej i hiszpańskiej, W tej drugiej wystąpiła Westovia, a obsada wydaje się być najmocniejsza ze wszystkich. Tam bowiem świetnie dysponowane drużyny Wisły Kraków i Sandecji Nowy Sącz okazały się najlepsze w grupie, przy czym krakowianie nie mieli sobie równych w całych zawodach. Westovia musiała więc pokonać AP Futbolica dwucyfrowym wynikiem, by zagrać w Lidze Mistrzów lub Pucharze Europy. Sześć bramek zaaplikowanych rywalom nie wystarczyło jednak i nasz zespół zagrał w turnieju o „Puchar Króla”. Tam już nie mieli sobie równych ogrywając Harnasie Tymbark i Zostań Piłkarzem Bochnia, a nasi zawodnicy popisali piękną akcją zakończoną pięknym golem Huberta Wałach. Na wyróżnienie zasługuje również postawa Konrada Bielak, który przebojem wdarł się do pierwszego składu i rozgrywa „pierwsze skrzypce”. Na pochwałę oczywiście zasługują również pozostali gracze, a wkrótce już kolejne zmagania.

Westovia-Sandecja Nowy Sącz 0:3
Westovia – Wisła Kraków 0:4
Westovia – AP Futbolica 6:0 (Konrad Bielak – 3, Maciej Janicki – 3)

PUCHAR KRÓLA:
Westovia – Harnasie Tymbark 3:2 (Konrad Bielak – 2, Hubert Wałach – 1)
Westovia – Zostań Piłkarzem Bochnia 2:0 (Konrad Bielak -1, Leon Kukuś – 1)

Westovia zdobyła PUCHAR KRÓLA!!!

Trenerzy dziękują wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i sportową grę a łatwo nie było bo żar lał się z nieba:) a rodzicom za pomoc w organizacji podczas turnieju.

Bramki:
Konrad Bielak – 6
Maciej Janicki – 3
Leon Kukuś – 1
Hubert Wałach – 1

>>>Fotogaleria<<< – Jakub Marek – dziękujemy! 🙂

Kadra: Natan Rosiak, Maciej Janicki, Filip Marszalik, Maciej Marek, Hubert Wałach, Filip Dychtoń, Wojtek Dębowski, Leon Kukuś, Konrad Bielak oraz Bartłomiej Kryczek, Maciej Kukuś i Leszek Janicki.