Raport z rozgrywek ligowych

Miniony weekend był pełen wrażeń, choć nie wszystkie drużyny miały możliwość gry ze względu na pauzę lub przełożony mecz. Było w nich dużo emocji, gdzie pojawiły się zwycięstwa, porażki i remis.

Bramka już w 2 minucie trochę spowolniła tempo meczu. Spotkały się dwie drużyny, które mają swój plan i chciały go realizować. Dąbrovia bardzo odważnie cały czas chciała grać krótkimi podaniami. My, nie wychodząc ze swojej filozofii, bardzo wysoko staraliśmy się odebrać piłkę, co bardzo często nam się udawało. Mnóstwo sytuacji niewykorzystanych, w tym kolejny rzut karny. Z 5 karnych 4 zostały niewykorzystane w tej rundzie. Element do poprawy. Brawo dla drużyny Dąbrovii, która nie bała się gry odważnej, gry do przodu, tylko w ten sposób chłopcy mogą rozwijać swoje umiejętności. Gratulacje dla naszych zawodników którzy pokazali kolejny raz jaka w nich moc drzemie – tak opisywał trener Krzysztof Krauze.

I Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2010: Westovia Tarnów – Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 5-1
Bramki: 2x Filip Smutniak, Alex Średniawa, Alex Mierzwa, Oktawian Zawadzki

Po meczu pierwszej drużyny, trener Krzysztof Krauze przystąpił do drugiej gry w tym dniu, a tym razem z drugą drużyną: Mecz z Alfą Siedliska był od początku pod nasze dyktando. Chłopcy bardzo chętnie łapią wiedzę przekazywaną na treningu, jak i na odprawie przedmeczowej. Założenia mamy te same, co w grupie pierwszej. Grać odważnie do przodu, szybko odbierać piłkę i dyktować warunki nasze. To się udało po raz kolejny. Cieszy fakt, iż jak wspomniałem zawodnicy chłoną wiedzę i próbują doskonalić swoje umiejętności. Bardzo dużo składnych akcji. Cała ekipa zasługuje na pochwały, ale wyróżnię zwłaszcza Kacpra Miśkiewicza, który co się dało brał na siebie, walczył, rozgrywał, asekurował, dokładając do tego 3 bardzo ładne bramki.

IV Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2010: Westovia Tarnów – Alfa Siedliska 5-1
Bramki: 3x Kacper Miśkiewicz, Iwo Postawa, Igor Wrona

Wracamy bez punktów z Brzeska. Mecz zaczął się dla nas dobrze, gdyż prowadziliśmy 1:0 po bramce Nikodema Cisło. Niestety w drugiej połowie przeciwnik zdobył dwie bramki – po sytuacji sam na sam i z rzutu wolnego i to on cieszył się z kompletu punktów – nie krył rozczarowania trener Paweł Holcman.

II Liga Małopolska Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Okocimski Brzesko – Westovia Tarnów 2-1
Bramka: Nikodem Cisło

Pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera drugiej grupy nie wypadł okazale, ale potrzeba czasu, aby mógł wprowadzić swoje pomysły do realizacji. Trener Wiktor Sondej pojechał na mecz do Zakliczyna, gdzie drużyna nie zdobyła punktów, ale zdobyła doświadczenie i dwa gole.

II Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Dunajec Zakliczyn – Westovia Tarnów 8-2
Bramki: 2x Danyl Romanov

W roli faworyta przyjechała do nas drużyna z Wierzchosławic, która znajdowała się na 2-gim miejscu w tabeli. Obawy naszych chłopaków z minuty na minutę malały i rosła wiara w pozytywny rezultat końcowy.
Pierwsza połowa bardzo wyrównana, sytuacje bramkowe z obu stron, słupki, poprzeczki, jednak jeżeli chodzi o grę w piłkę byliśmy stroną przeważającą, ponieważ drużyna przeciwna preferowała bardziej bezpośrednią grę – np. strzały z połowy boiska, co przy bardzo dobrej dyspozycji Kuby Kocoła nie miało szans na powodzenie. Drugą połowę zaczynamy mecz z przekonaniem i wiarą w to, że jesteśmy w stanie to spotkanie wygrać – słupki, poprzeczki, niewykorzystane sytuacje sam na sam. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było w naszym meczu. Rzut rożny, zamieszanie w polu karnym i tracimy bramkę na 0:1. Cieszy reakcja drużyny na straconą bramkę, nie było ani jednej opuszczonej w dół głowy, tylko wzajemna motywacja i wiara w odwrócenie losów spotkania, co przerodziło się na bramkę Szymona Banacha sprzed pola karnego, który podjął odważną decyzje o strzale z lewej nogi i wyrównał stan meczu.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia – po zdobytej bramce chłopaki byli zdeterminowani żeby zdobyć trzy punkty, jednak zabrakło wykończenia i chłodnej głowy pod bramką przeciwnika.

„Uważam, że zagraliśmy bardzo dobry mecz, próba gry od tyłu, przez wszystkie strefy i sektory boiska, dośrodkowania, podjęcie decyzji o strzale – tego nam brakowało najbardziej, i cieszy że coraz częściej chłopaki się na to decydują. Jednak najbardziej na pochwałę zasługuje mentalność, ambicje i charakter chłopaków, którzy coraz bardziej pokazują go na boisku. Świetna gra bez piłki, asekuracja w każdej części boiska, walka o każdą piłkę, wsparcie i dobre słowa między zawodnikami. Na pochwałę zasługuje każdy z chłopców, za włożone serducho na boisku” – cieszył się po meczu trener Maciej Smagacz.

III Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2012: Westovia Tarnów – AP Wierzchosławice 1-1
bramka: Szymon Banach

Pierwsza porażka drużyny trenera Seweryna Kobyłeckiego, ale po bardzo dobrym meczu w wykonaniu chłopców. Jak zawsze waleczni i nie odkładający nogi, lecz tym razem meczu nie udało się wygrać. Dominacja warunkami fizycznymi Olimpii Wojnicz była widoczna gołym okiem od pierwszej minuty meczu, ale wynik nie oddaje przebiegu spotkania. Każdy mecz daje nowe doświadczenie i analizę do kolejnego pojedynku, a zostały tylko zespoły z góry tabeli, a emocje i dobra zabawa dopiero przed drużyną. Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że debiutancką bramką popisał się Dominik Słowik.

V Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2014: Westovia Tarnów – Olimpia II Wojnicz 3-9
bramki: Karol Krawczyk, Wiktor Krawczyk, Dominik Słowik