Skrzaty kontynuują tournée

Rocznik 2016 kontynuuje swoje tournée, zwiedzając różne zakątki piłkarskiej Polski. Następnym przystankiem był Festiwal Skrzata o Puchar Posła Rzońcy w Kopytowej. Był to dla nich pierwszy turniej po zimie, gdzie w końcu mogli zagrać na zielonej murawie.

Prima aprilis ?! Nic z tych rzeczy! Młode Żabki z pierwszym gwizdkiem zapomniały o żartach, a w głowie miały tylko strzelanie goli. W pierwszym meczu mogliśmy zauważyć, że granie na trawie jednak trochę się różni, od parkietu hali, a piłka, jak na pierwszego kwietnia przystało, robiła wszystkim psikusa i nie zawsze leciała tam gdzie powinna. Z każdym kolejnym meczem było już tylko lepiej, młodzi piłkarze poznali już każdą kępkę trawy, a akcje były co raz składniejsze i ładniejsze.

Drużyny przeciwne, takie jak AP Jasło, Olimpia Zręcin, Przełom Besko, czy Grunwald Budziwój, z którymi rywalizowaliśmy, były godnym przeciwnikiem, lecz zarówno akcja, jak i bramka turnieju, były zasługą naszych zawodników. Przy akcji turnieju pomruk rodziców był słyszany na całym obiekcie, kiedy to Olek Gacoń przejął piłkę, popędził lewą stroną boiska, omijał zawodników jak slalomowe tyczki, a ostatniemu obrońcy założył tzw. „Siatkę” i oddał strzał na bramkę.

Natomiast bramka turnieju była zasługą Eryka Patynowskiego (zdobywca pucharu), który to w sytuacji podbramkowej postanowił oddać strzał „podcinką”, a piłka wpadła w samo okienko bramki, nad rozpaczliwie interweniującym bramkarzem.

Żadna akcja, ani bramka nie wpadłaby bez świetnej gry i zaangażowaniu calej drużyny, a powiedzenie – „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” doskonale odzwierciedla to co działo się na turnieju.

Na uwagę zasługuje także debiut Adrianny Cecot, która robi ciągłe postępy i swoją postawą udowodniła, że rówieśnicy muszą na nią bacznie uważać.

Westovia 2016: Fabian Płaksej, Eryk Patynowski, Gabriel Sokołowski, Emanuel Fryś, Kacper Strzelec, Aleksander Gacoń, Antoni Nowak, Jakub Kuta, Franciszek Warzecha, Adrianna Cecot.