Trudna lekcja piłki noznej

Orliki Westovii, które przystąpiły do rywalizacji w kolejnej edycji Ligi Orlików dostały dzisiaj solidną lekcje piłki nożnej od swoich przeciwników.

W pierwszym swym meczu z Tarnovią II doznali oni porażki w stosunku 0:4 po bardzo zachowawczej grze. Do kolejnego pojedynku zsadecka Niedomicami Żabki przystąpiły jednak bardzo zmotywowane i to właśnie one narzuciły styl gry przeciwnikowi, co przełożyło się na zdobycie bramki przez Nikolettę Borysiak. Zdobyty gol spowodował rozluźnienie i euforie w drużynie, co zemściło się pod koniec spotkania kiedy to po ewidentnych błędach w kryciu Westovia straciła dwie bramki i zeszła z boiska pokonana.

Trzecim przeciwnikiem Westovii była drużyna Dąbrovii. Tym razem to znowu Dąbrowianie dominowali na boisku zdobywając cztery bramki, po czym to dopiero Żabki ocknęły się z marazmu i pod koniec zaatakowały przeciwnika przeprowadzając kilka bardzo ciekawych akcji. Zabrakło jednak skuteczności i szczęścia i w tym meczu również nie udało zdobyć się bramki.Lisia Góra

Ostatni mecz z Wietrzychowicami był dla Westovii bardzo ciężkim pojedynkiem, gdyż przeciwnik za wszelką cenę chciał zdobyć jak najwięcej bramek. Zmęczeni zawodnicy Westovii nie potrafili się mu przeciwstawić i po szkolnych błędach przegrali oni w stosunku 0:6.

Pomimo porażek zespół pokazał się z całkiem nie złej strony pod wzglądem przygotowania piłkarskiego. Zabrakło wiary w siebie i swoje umiejętności. Były przebłyski bardzo dobrej gry, ale trwały one za krótko. Na wyróżnienie w drużynie „Żabek” zasłużyły dziś Nikoletta Borysiak i Wiktoria Sadecka (zdj). One błyszczały na tle chłopców biorących udział w turnieju, Nikola dwoiła się i troiła co pozwoliło zdobyć jej bramkę, a Wiki rozgrywała piłkę przemyślanie i rozsądnie. Ze świetnej strony pokazał się także Korneliusz Kloch, którego opanowanie bardzo wpływało na drużynę. W obronie ze swoich zadań świetnie wywiązywał się Maksym Główczyk, wspomagany przez debiutanta Kamila Giebułtowskiego i coraz lepiej radzącego sobie Szymona Sajdaka.

Zapewne kolejne mecze w takim składzie będą owocowały sukcesami.

kholbee