Udane rozpoczęcie orlików

Ze względu na kłopoty czasowe trenerów z rocznika 2006 we wszystkich trzech turniejach Ligi Orlików wystąpili chłopcy z rocznika 2005. Wszyscy zostali podzieleni na trzy grupy, a trenerzy mogli ze spokojem analizować aktualny poziom umiejętności zawodników.Grupa młodzików pod wodzą Bartłomieja Klepackiego wystąpiła w bodaj najmocniej obsadzonej grupie w Skrzyszowie, gdzie oprócz gospodarzy mierzyli się z trzema tarnowskimi klubami. Na inaugurację Daniel Wójtowicz i dwukrotnie Tomasz Kozicki pakowali piłkę do siatki Unii Tarnów tracąc przy tym jednego gola. Równie dobrze rozegrali swoją partię z Tarnowską Akademią Piłkarską, a jedynie Antoni Klepacki zdołał wpisać się na listę strzelców. Niemal bez odpoczynku, grając bez żadnej zmiany musieli sprostać rozwścieczonej wcześniejszymi porażkami drużynie ze Skrzyszowa i udało się doprowadzić do remisu 1-1 za sprawą „Tomcia”. W ostatnim meczu z Tarnovią ten sam zawodnik miał również wyśmienitą okazję, by zdobyć kolejne trafienie, lecz w tym meczu goli nie było, a zespoły podzieliły się punktami.

W tym turnieju wystąpili: Oliwier Piwowarczyk, Leszek Niewola, Jakub Soja, Sebastian Koza, Daniel Wójtowicz, Tomasz Kozicki i Antoni Klepacki.

———————————————————————

Do Szynwałdu zaś wybrał się trener Konrad Fryś i ze swoich podopiecznych również był bardzo dumny. Wprawdzie najpierw przyszło im przełknąć gorycz porażki z tarnowską Unią 1-2, ale kolejne pojedynki były już na korzyść zawodników z „żabką” na piersi, pokonując tarnowski TAP 4-0 oraz gospodarzy z Szynwałdu 5-0.

W tym turnieju wystąpili: Srebro Kacper, Czapnik Tomasz, Firszt Maciej, Krawczyk Mateusz, Mazur Oskar, Poznański Igor, Tomaszowicz Piotr i Siemek Maksymilian.

———————————————————————

Ostatnia grupa wystąpiła w Pogórskiej Woli, a prowadził ją trener Marcin Gryboś. Miał on trudne zadanie, gdyż większość z nich dopiero zaczyna piłkarską przygodę lub nabywa pierwsze doświadczenia na turniejach. W bramce jednak było widać rutynę doświadczonego Krzysztofa Osysko, a ważne gole zdobył inny Krzysztof, Kaczak. Oprócz niego pierwszego gola w tych rozgrywkach zdobył zaś Filip Kras, a te gole przełożyły się na dwa zwycięstwa, remis i jedną porażkę. Rywalami zaś były zespoły z Ładnej, SP Pawęzowa i dwie LUKS Skrzyszów.

W tym turnieju wystąpili: Osysko Krzysztof, Gabara Bartłomiej, Gryboś Mateusz, Kaczak Krzysztof, Karpiel Alex, Kazusek Jakub, Kornaus Oliwier, Kras Filip Rzepa Radosław.

———————————————————————