Walczymy o boisko przy ul. Wojska Polskiego

Portal Sportowy Tarnów ma przyjemność zaprezentować wywiad z Panem Pawłem Bargiel, pomysłodawcą modernizacji kolejnego boiska sportowego przy ul. Wojska Polskiego w Tarnowie. Paweł Bargiel jest również działaczem naszego klubu. 

Wiemy, że zgłosił Pan kolejny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015 na modernizację kolejnego obiektu sportowego. Proszę nam powiedzieć czego on dotyczy ?

Po konsultacjach, jakie przeprowadziłem z wieloma osobami w ostatnim czasie postanowiłem zgłosić projekt na Remont i modernizacja boiska sportowego do piłki nożnej na obiektach TOSIR przy ul. Wojska Polskiego w Tarnowie.  Boisko znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie lodowiska.

Skąd wziął się pomysł na kolejne boisko, bo przecież w niedalekiej odległości przy SP nr 23 będzie modernizowanybo2015-2 w ramach BO 2014 podobny obiekt?

Nie do końca. Przy szkole znajduje się boisko o wymiarach przeznaczonych do gry w piłkę nożną dla uczniów szkoły podstawowej. Ta lokalizacja daje natomiast możliwość trenowania i rozgrywania swoich meczy dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Poza tym, myślimy dodatkowo o tym, aby ten obiekt mógł być również wykorzystywany do innych celów.

Proszę nam szerzej powiedzieć, co się za tym kryje?

Mam tutaj na myśli organizowanie w przyszłości festynów rodzinnych, czy imprez okolicznościowych. Jeśli byłoby duże zainteresowanie, to można byłoby na przykładzie  innych miast, wprowadzić je jako stały punkt w kalendarzu.

Wracając do kwestii piłki nożnej,  kto będzie mógł korzystać z tego obiektu?

 Myślę, że każdy kto będzie miał taką ochotę. Najważniejsze jest jednak to, że od ponad roku  coraz prężniej w pracy z dziećmi radzi sobie w tej części miasta UKS WESTOVIA Tarnów. Prowadzi on zajęcia z najmłodszymi adeptami piłki nożnej. To w istotny sposób jest też wygoda dla rodziców, którzy mogą w niedalekiej odległości od domu zostawiać swoje pociechy na zajęciach. Już teraz trenuje w nich w różnych grupach wiekowych od 5 roku życia około 100 dzieci.

Co do profesjonalizmu w kwestii zajęć jestem też spokojny. Sam fakt, że w ostatnim czasie została nawiązana współpraca z Zagłębiem Sosnowiec, daje nam wykładnik, że klub chce się dalej rozwijać, a zaangażowanie Prezesa UKS – u Pana Artura  Kozy w tym jest tutaj nieocenione.

Przytoczyliśmy wcześniej temat boiska przy SP nr 23 w Tarnowie. Jak wygląda sytuacja na chwilę obecną?

Budująco. Starałem się na bazie tego projektu powalczyć o dodatkowe pieniądze, które pozwoliłyby zmodernizować również bieżnię lekkoatletyczną. Nasz wniosek na dofinansowanie tego projektu został pozytywnie rozpatrzony przez Sejmik Małopolski pod koniec kwietnia. Ujęty jest on na liście obiektów sportowych, które mają przyznaną dotację w ramach Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej.

Chciałbym przy tej okazji podkreślić rolę i zaangażowanie w osobie Dyrektor Pana Rafała Nakielny z UMT, który wspierał nas w tym procesie od samego początku, za co bardzo mu dziękuję. Na dniach będzie ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji. Spodziewam się, że do końca października obiekt powinien zostać zmodernizowany.

Co chciałby Pan jeszcze dodać na zakończenie naszego wywiadu?

Chciałbym podkreślić, że najważniejsze w projektach zgłaszanych przeze mnie jest to, że odbywają są  na nich stacjonarnie zajęcia sportowe dla uczniów z okolicznych szkół , którzy garną się coraz częściej do sportu. Zarówno MLUKS Tarnów, który prowadzi zajęcia z lekkiej atletyki przy SP nr 23 pod kierunkiem Trenera Pana Ryszarda Jasicza, jak i sztab szkoleniowy UKS WESTOVIA pokazują, że jest sens modernizować w takich miejscach infrastrukturę sportową.

Dlatego gorąco zachęcam do oddawania głosów na projekt nr 22

Dziękujemy za rozmowę.