Awans Westovii do finałów MMP U-14

Bardzo udanie podopieczni Marka Nalepki zaprezentowali się w turnieju eliminacyjnym do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w Wieliczce i z kompletem punktów wywalczyli awans. W pierwszym meczu MKF 99 Grajów jako gospodarz stawiał mocny opór i choć prowadziliśmy 1-0 po golu Jakuba Szymańskiego to rywale wyrównali. W późniejszej fazie zawiodła przede wszystkim skuteczność, a gdy w końcu Miłosz Anioł i Maciej Smagacz zakończyli golem swoje akcje to MKF Grajów szybko odpowiedział trafieniem. Ostatecznie jednak udało się utrzymać korzystny wynik. Drugi pojedynek był jeszcze bardziej emocjonujący, a Rekord Bielsko Biała zdecydowanie lepiej rozpoczął spotkanie i prowadził już 2-0. Jeszcze przed przerwą Dariusz Żaba zdołał strzelić bramkę kontaktową, a później wyrównał stan rywalizacji. Napór w drugiej części gry był nieustanny, ale to rywale strzelili gola z rzutu wolnego. W samej końcówce kunsztem strzeleckim wykazał się jednak Arkadiusz Boruch i najpierw zdobył gola wyrównującego, a na 9 sekund przed końcem zapewnił zwycięstwo i awans Westovii do MMP. Trzeci mecz był już tylko potwierdzeniem doskonałej dyspozycji zawodników i po dwóch bramkach Arkadiusza Boruch, dwóch Macieja Smagacza oraz trafieniach Miłosza Anioła i Dawida Cicha ograli rówieśników z Chrzanowa 6-0.

 

 

Awans wywalczyli: Michał Boruch, Dariusz Żaba, Arkadiusz Boruch, Wojciech Stańczyk, Oskar Oszust, Dawid Cich, Jakub Szymański, Maciej Smagacz i Miłosz Anioł oraz Marek Nalepka, Mariusz Żaba, Przemysław Barnaś i Artur Koza.

MOKSiR II Chrzanów – Rekord Bielsko-Biała 1:6

MKF ’99 Grajów – UKS Westovia Tarnów 2:3
Jakub Szymański, Miłosz Anioł, Maciej Smagacz

UKS Westovia Tarnów – Rekord Bielsko-Biała 4:3 (1:2)
2x Arkadiusz Boruch, 2x Dariusz Żaba

MKF ’99 Grajów – MOKSiR II Chrzanów 4:3

UKS Westovia Tarnów – MOKSiR Chrzanów 6:0
2x Maciej Smagacz, 2x Arkadiusz Boruch, Miłosz Anioł, Dawid Cich

MKF ’99 Grajów – Rekord Bielsko-Biała 0:9 (0:4)

Niestety nie udało się awansować naszym przyjaciołom z AF Hesed, gdyż w turnieju eliminacyjnym w Tarnowie zajęli trzecią lokatę.

Fotogaleria