Wspólnie możemy więcej

W czwartek 8 kwietnia doszło do popisania umowy współpracy pomiędzy Unią Tarnów, a Westovią Tarnów. Obydwa stowarzyszenia biorą udział w programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN, co świadczy o chęci podnoszenia jakości szkolenia oraz organizacyjnego. Jest to kolejny krok do rozwoju, ponieważ działając wspólnie, możemy więcej osiągnąć, a zawodnicy z naszego miasta powinni się spotykać na zawodach mając wspólny cel, czy rywalizacja z najlepszymi rywalami w Polsce.

„Cieszę się przede wszystkim z tego faktu, że w Tarnowie chcemy osiągnąć coś więcej niż mamy w tej chwili, ponieważ od wielu lat trwa pewnego rodzaju zapaść piłkarska i nie mamy drużyny na poziomie zawodowym jeżeli chodzi o seniorów. Dlatego bardzo podobają mi się te działania Unii Tarnów, cieszę się, że jest wizja która powoduje to, że kiedyś w Tarnowie będziemy mogli cieszyć się ze szczebla centralnego i my jako klub z tego samego miasta podzielamy ich euforię, entuzjazm i chcemy również być częścią ich planu i wizji, a tak naprawdę wizji dla mieszkańców Tarnowa. – powiedział po podpisaniu umowy Prezes UKS Westovia Tarnów, Artur Koza.

„Wydarzenie miało miejsce w czwartek 8 kwietnia i nie waham się powiedzieć, iż tą datę powinni zapamiętać kibice piłki nożnej w naszym regionie.  Jestem pewny, że konsolidacja tarnowskiego środowiska piłki nożnej pod skrzydłami Unii Tarnów, jest krokiem w stronę odbudowy tej dyscypliny w naszym mieście. Oczywiście na efekty rozpoczętego dziś projektu współpracy tarnowskich klubów trzeba będzie trochę poczekać, ale jestem przekonany, że przyniesie on efekt w postaci tarnowskich klubów na poziomie centralnym. Oby tylko Urząd Miasta grał w jednej drużynie z tarnowskimi klubami piłkarskimi, bo póki co wydaje się, że magistrat robi wszystko, aby utrudniać działanie tarnowskim podmiotom. Liczymy na otrzeźwienie w tym zakresie, bo niewątpliwie sytuacja w której władze miasta tworzą klubom konkurencyjnym z innych gmin i miast lepsze warunki dla ich działalności w Tarnowie niż własnym, jest ewenementem na skale nie tylko Polski ale i całego świata” – dodał Tomasz Matyjewicz, Przewodniczący Rady Klubu ZKS Unia Tarnów

Krótkie podsumowanie po podpisaniu umowy można oglądać na antenie starnova.tv – link tutaj.

Informacja o współpracy także na stronie ZKS Unia Tarnów – link tutaj.