Zestawienie gier młodzików

W wyjazdowym meczu w Nowym Sączu odnotowujemy wysoką porażkę z Dunajcem. Rozpoczęliśmy spotkanie fatalnie, tracąc dwa gole już po kilku minutach. Zespół Westovii w pierwszej połowie nie wykazywał chęci do walki i skutkowało to straceniem pięciu bramek. Druga połowa przyniosła pewne poprawki w naszej grze, co skutkowało zdobytymi dwiema bramkami, ale niewiele to zmieniło. Końcowy gwizdek zakończył mecz z rezultatem 7:2 na korzyść przeciwnika.

II Liga Małopolska Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Dunajec Nowy Sącz – Westovia Tarnów 7-2
Bramka: Kacper Pilarski, Kamil Witek

Głównym zamierzeniem tego meczu, było „na zero z tyłu”, lecz niestety nie udało się tego zrealizować. Mecz zagrany przez chłopców bardzo nerwowo. Tempo bardzo szarpane. Dużo błędów w przyjęciu piłki. Na pewno stan obiektu nie pozwalał na komfortową grę. Wysoka trawa, plus bardzo nierówna płyta. Mecz wygrywamy, a czy jestem zadowolony z meczu? Nie do końca. I nie chodzi mi tutaj o wynik. Chodzi o styl gry i o egzekwowanie dogodnych sytuacji. Nie będę surowy dla chłopców. Wygrana, to wygrana. Natomiast konfrontując ten mecz z meczem z Jagiellonkami, porównując walkę i zaangażowanie w meczu z dziewczynami, to dzisiaj naprawdę zagraliśmy słabsze zawody. Jest to trzeci mecz w krótkim czasie i może to jest powodem. Natomiast musimy na przyszłość myśleć o grze w takim smakowicie, że nieważne czy gramy z liderem, czy z ostatnią drużyną w tabeli, musimy zawsze grać z takim samym zaangażowaniem, determinacją i ambicją – podzielił się wrażeniami po meczu trener Artur Pobiegło.

II Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Metal Tarnów – Westovia Tarnów 1-7
bramki: 4x Danił Romanov, 2x Dawid Narkiewicz, Karol Prucnal

Przegrana w III lidze z Ryglicami, jednak uważam, że to my byliśmy stroną dominującą, która chciała grać w piłkę, rozgrywać przez wszystkie sektory, budować akcje od strefy niskiej, przez średnią, aż do strefy wysokiej, w której dopiero zaczynały się nasze ofensywne problemy. Problemy z finalizacją tych akcji, lepszych wyborów pod presją i uważam, że jeżeli popracujemy nad tym elementem w następnych tygodniach, to zaczniemy nasze mecze wygrywać. Brawa dla chłopaków za wiarę w odwrócenie losów spotkania, włożony wysiłek i serce do gry w dzisiejszym meczu. Tak jak wielokrotnie powtarzam i chłopakom i rodzicom, chcę stworzyć chłopakom podczas zajęć miejsce do popełniania błędów, podejmowanie decyzji dobrych i złych, żeby przede wszystkim nauczyć gry w piłkę. Wyniki mogą przyjść trochę później, ale jeżeli wszyscy zrozumiemy na czym polega gra w piłkę, to te dobre wyniki zostaną na długo. I powtarzam, że dla mnie, jako trenera, wynik meczu jest gdzieś tam z tyłu, a na pierwszym planie jest rozwój chłopaków i nauka gry – podsumował wydarzenia trener Maciej Smagacz.

III Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2012: Westovia Tarnów – KS Ryglice 0-7

Bardzo młoda drużyna prowadzona przez trenera Seweryna Kobyłeckiego ma już za sobą kilka gier, a zaprezentowała się w nich bardzo dobrze. Przeciwko drużynie z Łękawicy uchodzili więc za faworyta i w pełni się z tej roli wywiązali zdobywając dziewięć goli i tracąc jednego. Uwagę przykuwa fakt, że po raz pierwszy gol zdobył Jan Kucharczyk i od razu uczynił to trzykrotnie. Drugi fakt godny podkreślenia to znów gol zdobyty głową przez najniższego na boisku Karola Krawczyka.

V Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2014: Westovia Tarnów – KS Łękawica II 9-1
bramki: 3x Jan Kucharczyk, Szymon Węc, Kamil Kloc, Aleksander Kwarciak, Karol Krawczyk, Piotr Rysiewicz, Aleksander Wcisło