Westovia Tarnów Mistrzem Polski Oldbojów 50+

Pierwszy raz w historii miasta Tarnowa, drużyna Oldbojów 50+ Westovia Tarnów, zagrała w XII Mistrzostwach Polski Oldbojów 50+ w Polanicy Zdrój.

Pierwszy mecz Mistrzostw graliśmy z Polonią Rzeszów i nasza wygrana 3:1 po dwóch bramkach z głowy Tomka Prokopa i gol Leszka Janickiego. Drugi mecz to nasz szczęśliwy remis z drużyną z Wrocławia i ogromna zasługa naszego najlepszego bramkarza Krzyśka Tryby. I na koniec w grupie festiwal strzelecki naszej drużyny i pewne zwycięstwo 6:0, a w tym meczu klasycznym hattrickiem popisał się Tomek Prokop, co zapewniło awans z pierwszego miejsca.

W ćwierćfinale gramy z drużyną Warszawy, pewna kontrola meczu i po bramkach Tomasza Prokopa i Grzegorza Stacha wygrywamy 2:0.

W półfinale znowu gramy z Polonią Rzeszów. Walka na całym boisku, ale tracimy gola w pierwszej połowie. Na 2 minuty przed końcem bierzemy czas dla drużyny. Szybka mobilizacja i po pięknej asyście Leszka Janickiego do pustej bramki strzela Tomek Prokop. Mecz kończy się remisem i mamy karne w których Leszek Janicki i Tomek Mikoś pewnie strzelili gole, a Krzysiek Tryba wszystko obronił i wygrywamy 2:0

Finał z obrońcą tytułu Mistrza Polski, drużyną z Zielonej Góry. W pierwszej połowie typowe szachy i badanie w przeciwnika. W drugiej połowie coraz bardziej naciskamy przeciwnika i po pięknej akcji Robert Stalmach strzela na 1:0 z woleja w samo okienko bramki przeciwnika. Na 2:0 piękną „półprzewrotką” strzela Tomek Prokop i zostaje królem strzelców, a My cieszymy się z tytułu Mistrza Polski!

Gr. C
Westovia Tarnów – Polonia Rzeszów 3:1 (Tomasz Prokop-2, Leszek Janicki)
Westovia Tarnów – Błękitni Jerzmanowo(Wrocław) 1:1 (Leszek Janicki)
Westovia Tarnów – Strzelec Strzelin 6:0 ( Tomasz Prokop-3, Leszek Janicki-2, Tomasz Mikoś-1)
Westovia Tarnów – Radomsko 3:0 (walkower)

Ćwierćfinał
Westovia Tarnów – Warszawa 2:0 (Tomasz Prokop, Grzegorz Stach )

Półfinał
Westovia Tarnów – Polonia Rzeszów 1:1 (Tomasz Prokop)
Karne: Leszek Janicki, Tomasz Mikoś

Finał
Westovia Tarnów – Zielona Góra 2:0 (Robert Stalmach, Tomasz Prokop)

Strzelcy:
Tomasz Prokop – 8
Leszek Janicki – 4
Tomasz Mikoś – 1
Grzegorz Stach-1
Robert Stalmach -1

Kadra na Mistrzostwach Polski Oldbojów 50+ Polanica Zdrój 7-9 czerwiec 2024: Krzysztof Tryba, Leszek Wojnarowski, Tomasz Kapustka, Mariusz Zych, Tomasz Mikoś, Jarosław Hajduk, Robert Stalmach, Leszek Janicki, Tomasz Prokop, Grzegorz Stach, Trener: Bartłomiej Kryczek, asystent i kierownik drużyny: Marcin Gąsior.